Zamknij
REKLAMA

Produkcja dźwigów i ich dalsze serwisowanie

13:44, 28.05.2020 | materiał partnera
Skomentuj Produkcja dźwigów i ich dalsze serwisowanie - fot. partnera

Tak zaawansowane maszyny jak dźwigi osobowe, towarowe, przeciwpożarowe czy systemy dźwigowe wspomagania dla osób niepełnosprawnych, wymagają bardzo dokładnego procesu produkcyjnego. To nie te same urządzenia sprzed lat, które wykorzystywały systemy hydrauliczne oraz mechaniczne. Obecne windy są w dużej mierze urządzeniami elektrycznymi, które co prawda nadal korzystają z tych systemów, ale w nieco innym, bardziej ograniczonym stopniu. W procedurze produkcji niezwykle ważne jest więc podejście producenta, który decyduje o wszystkich parametrach takich urządzeń.

Produkcja w zależności od przeznaczenia

Oczywiście te parametry są różne w zależności od tego, do czego dany dźwig ma zostać przeznaczony. Inaczej wygląda projekt i produkcja dźwigu hotelowego dla kuchni i restauracji (tzw. małych dźwigów towarowych), a inaczej platform przeznaczonych do transportu pionowego wielotonowych gabarytów. Jeszcze inaczej produkuje się dźwigi osobowe, chociaż tutaj różnica polega głównie na wyglądzie samej kabiny, a nie rodzaju użytego mechanizmu.

Kto odpowiada za serwisowanie?

Po zakończonym procesie produkcyjnym to właśnie producent daje gwarancję na użytkowanie swoich wind i jest zobligowany do tego, aby dokonywać ich regularnych przeglądów. Nie oznacza to jednak, że ma odpowiadać też za konserwację i serwisowanie urządzeń, chociaż taka usługa jest u większości z nich dostępna. Na przykład http://www.lift.pl/ oprócz samej produkcji dźwigów oferuje również ich regularne serwisowanie, sprawdzanie poprawności działania oraz testowanie funkcjonalności i bezpieczeństwa użytkowania wind.

Części zamienne

Również u producenta najlepiej szukać części zamiennych w przypadku wystąpienia jakiejś awarii. Nawet najmniejszą usterkę należy szybki zlikwidować za pomocą oryginalnych części, ponieważ w innym wypadku może dojść do poważnej tragedii. Większość producentów dysponuje bazą certyfikowanych pośredników, którzy w ich imieniu nie tylko handlują częściami i komponentami zamiennymi, ale również mają uprawnienia do dokonywania napraw.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz