Zamknij
REKLAMA

Pięć sposobów na sport w czasie epidemii

17:05, 03.06.2020 | materiał partnera
Skomentuj fot. partnera

W zaistniałych warunkach często trudno jest utrzymywać stałą aktywność sportową - siłownie i baseny są zamknięte, a w miejscach publicznych konieczne jest noszenie maski, co może utrudniać oddychanie przy wzmożonym wysiłku. Jak zadbać o swoją formę i utrzymać kontakt z ulubionymi dyscyplinami podczas epidemii?

  • Zacznij ćwiczyć w domu
  • Śledź ulubione dyscypliny w internecie
  • Wypróbuj zakłady bukmacherskie online
  • Wykorzystaj ten czas, by dowiedzieć się więcej
  • Uprawiaj sporty bezkontaktowe

Zacznij ćwiczyć w domu

Choć siłownie, baseny czy kluby fitness są zamknięte, wiele rozwijających ćwiczeń można wykonywać w domu bez specjalistycznego wyposażenia. Nawet jeżeli twoja dyscyplina nie może być uprawiana w warunkach domowych (jak na przykład pływanie), to wykonywanie treningu ogólnorozwojowego pozwala utrzymać się w formie i poprawić zręczność, koordynację, siłę mięśni czy elastyczność organizmu. Szeroki wybór programów treningowych z różnych dyscyplin i na wielu poziomach zaawansowania możesz znaleźć między innymi na kanałach fitness na platformie YouTube.

Śledź ulubione dyscypliny w internecie

Większość imprez masowych jest obecnie odwoływana, jednak w wielu krajach wciąż odbywają się zawody sportowe i inne zmagania na poziomie profesjonalnym. Nawet jeżeli mają one miejsce bez udziału publiczności, transmisje możesz bez problemu znaleźć w internecie i w ten sposób kibicować ulubionym zawodnikom.

Wypróbuj zakłady bukmacherskie online

Zakłady bukmacherskie to znakomity sposób na aktywne kibicowanie, dowiedzenie się więcej o ulubionej dyscyplinie i poczucie dreszczyku emocji związanego z rywalizacją. Nie musisz wychodzić w tym celu z domu - doskonałym rozwiązaniem jest bukmacher online, z którego usług możesz skorzystać za pośrednictwem sieci. 

Wykorzystaj ten czas, by dowiedzieć się więcej

Większa ilość wolnego czasu związana z ograniczeniem ilości spotkań towarzyskich i innych aktywności to wspaniała okazja, by wzbogacić swoją wiedzę o sporcie. Możesz to zrobić, czytając fachową literaturę, oglądając transmisje z zawodów i filmy dokumentalne czy szukając odpowiednich informacji w internecie.

Uprawiaj sporty bezkontaktowe

W miejscach publicznych konieczne jest noszenie maski, co przy wzmożonym ruchu może utrudniać oddychanie. Jednak sporty bezkontaktowe (na przykład windsurfing czy wspinaczka) w miejscach oddalonych od cywilizacji to dobry sposób, by w bezpieczny i odpowiedzialny sposób zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Możesz też ćwiczyć we własnym ogrodzie, jeżeli masz taką możliwość.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz