Zamknij
REKLAMA

Jak zadbać o powietrze w dużym pokoju? Recenzja Winix Zero PRO

19:50, 16.06.2020 | materiał partnera
Jak zadbać o powietrze w dużym pokoju? Recenzja Winix Zero PRO - fot. partnera

Czy wiesz czym tak naprawdę oddychasz? Co znajduje się w powietrzu, które dostarczasz do swoich płuc?

Niestety w dzisiejszych czasach trudno o zdrowe, czyste powietrze. Cały czas jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie smogu, a w szczególności pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5. Także w naszych pomieszczeniach, mimo dbania o czystość powietrze jest nadal zanieczyszczone. Tyczy to się przede wszystkim wszelkich pyłków kurzu oraz roztoczy, które nieustannie unoszą się w powietrzu.

Do dużych powierzchni należy wybrać urządzenie z nieco większą wydajnością. Idealnym wyborem będzie oczyszczacz powietrza Winix Zero PRO!

Winix Zero PRO

Oczyszczacz Winix PRO dzięki swojej wydajności na poziomie 470 m³/h skutecznie oczyści powietrze z 63 m². Mimo tak świetnych parametrów urządzenie w trybie niskim jest niezwykle ciche i emituje głośność na poziomie 28 dB. Oczyszczacz skutecznie usunie wszelkie pyłki i roztocza, co zostało potwierdzone certyfikatem ECARF. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w generator jonów, który efektywnie walczy z patogenami oraz wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia.

3-stopniowa filtracja

Winix Zero Pro filtruje powietrze za pomocą trzech filtrów:

  • Pierwszy z nich to filtr wstępny - jego zadaniem jest oczyszczanie powietrza z większych zanieczyszczeń takich jak: pyłki kurzu, włosy, sierść oraz inne większe zanieczyszczenia. Dzięki pracy filtra wstępnego inne filtry zostają odciążone i tym samym zwiększa się ich żywotność.
  • Następnie został umieszczony filtr węglowy AOC - przechwytuje on zanieczyszczenia gazowe takie jak lotne związki organiczne oraz odpowiada za neutralizację nieprzyjemnych zapachów.
  • Ostatni jest filtr HEPA H13 - jego skuteczność w oczyszczaniu powietrza wynosi aż 99,97%. Usuwa groźne zanieczyszczenia takie jak pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5. Dodatkowo został on wzbogacony w powłokę Cleancel, która posiada właściwości antybakteryjne.

Generator jonów Plasmawave

Generator jonów Plasmawave to technologia, dzięki której walka z wirusami jest jeszcze bardziej skuteczna. Wszystko dzięki wytwarzanym, a następnie uwalnianym do otoczenia ujemnie naładowanym joną. Ich działanie polega na niszczeniu wirusów, bakterii, zarodników pleśni i grzybów oraz innych szkodliwych patogenów. Dodatkowo ujemnie naładowane jony wpływają na polepszenie koncentracji oraz ogólnego samopoczucia.

Tryby pracy oczyszczacza

Sterowanie oczyszczaczem Winix Zero PRO jest niezwykle łatwe i komfortowe. W trybie manualnym możemy ustawić jedną z czterech prędkości (low, mid, high, turbo). Niebywałym udogodnieniem jest tryb automatyczny, dzięki któremu urządzenie samo dobiera prędkość pracy do aktualnie panujących warunków w pomieszczeniu. Natomiast, aby sen zawsze pozostawał niczym niezmącony wystarczy włączyć tryb sleep. Urządzenie zredukuje głośność do 28 dB, a wszelkie podświetlenia zostaną wygaszone.

Komfort użytkowania

Pracę oczyszczacza można zaprogramować za pomocą timera. Możemy ustawić, aby urządzenie wyłączyło się za 2,4 lub 8 godzin. Natomiast jeśli chcemy zabezpieczyć urządzenie przed zmianą ustawień przez dzieci, wystarczy skorzystać z blokady rodzicielskiej. Wskaźnik wymiany filtra powiadomi nas kiedy wystąpi konieczność zmiany filtrów. Dzięki temu, że powietrze do oczyszczacza zaciągane jest zarówno wlotem przednim, jak i dwoma wlotami bocznymi, następuje lepsza cyrkulacja powietrza. Winix Zero PRO posiada także czujnik jakości powietrza oraz czujnik światła. Dzięki temu na bieżąco jesteśmy informowani o stanie powietrza, a czujnik światła dostosowuje intensywność podświetlania do natężenia światła w pomieszczeniu.

Podsumowanie - Winix Zero PRO

Winix Zero PRO to oczyszczacz, który sprawdzi się do dużych pomieszczeń o powierzchni do 63 m². Pomimo swojej dużej wydajności jest energooszczędny oraz stosunkowo cichy. Filtry zostały wzbogacone o dodatkowe powłoki, dzięki czemu oczyszczanie powietrza jest jeszcze bardziej skuteczne. Winix Zero PRO został wyposażony w wiele funkcji, które sprawiają, że użytkowanie urządzenia staje się jeszcze bardziej komfortowe.

Więcej informacji o oczyszczaczach marki Winix znajdziesz na:

https://goodair.pl/oczyszczacze-powietrza-winix

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem GoodAIR.pl.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop