Zamknij
REKLAMA

Rekreacyjny typer w zakładach sportowych – kto to taki?

12:28, 05.07.2020 | materiał partnera
Rekreacyjny typer w zakładach sportowych - kto to taki? - fot. partnera

W internetowych poradnikach dotyczących zakładów sportowych bardzo często pojawia się takie określenie jak „rekreacyjny typer”. Za jego pomocą da się opisać większość osób, które grają u bukmacherów. Co jednak ono dokładnie oznacza?

Kim właściwie jest rekreacyjny typer?

 

Czytając internetowe poradniki dotyczące zakładów sportowych nietrudno natknąć się na takie określenie jak „rekreacyjny typer”. Podświadomie większość zainteresowanych wie, co się za nim kryje, gdyż za jego pomocą da się opisać potężne grono osób, które grają u bukmacherów. Kim dokładnie jest jednak ten rekreacyjny typer?

Rekreacyjny typer obstawia wydarzenia sportowe głównie dla rozrywki, a ewentualnie zarobione przy okazji pieniądze nie są jego stałym źródłem utrzymania. Rekreacyjne podejście do zakładów sportowych nastawione jest na emocje oraz satysfakcję z przewidywania rezultatów spotkań. Oprócz tego ważne są również walory towarzyskie, czyli np. wspólne oglądanie z kolegami wcześniej obstawionych meczów i dyskutowanie o nich.

Pieniądze nie są najważniejsze?

Ze świecą szukać osób, które zawierając zakład sportowy u bukmachera są przekonane o tym, że wyrzuciły pieniądze w błoto. Typowaniu zawsze towarzyszy chęć zgarnięcia paru groszy i trudno się temu dziwić. Identycznie jest w przypadku rekreacyjnych typerów, którzy jednak zazwyczaj przegrywają, przez co stanowią główne źródło zysków bukmacherów. Wszystko dlatego, że mało który z nich jest świadom swojego rekreacyjnego podejścia do sprawy, co objawia się poleganiem na zasłyszanych opiniach i intuicji oraz uleganiem myśleniu życzeniowemu.

Graj legalnie i odpowiedzialnie

Pamiętaj, że każda osoba zawierająca zakłady u nielegalnych bukmacherów naraża się na bardzo poważne kary, a dodatkowo także przepadek wygranych. Nie warto tego robić. Aby obstawiać zakłady trzeba być osobą pełnoletnią. W grze u bukmachera niezwykle istotne jest również odpowiedzialne podejście do gry, ponieważ z hazardem zawsze wiąże się ryzyko uzależnienia. Dlatego nie należy przesadzać z grą, ani obstawiać za pieniądze na których utratę nie możemy sobie pozwolić.

Rzetelna analiza

Typując rekreacyjnie i polegając na intuicji od czasu do czasu można coś wygrać, lecz w perspektywie długoterminowej raczej będziemy na finansowym minusie. Oczywiście nie ma to większego znaczenia, kiedy gramy niezbyt często i za niewielkie stawki. Wówczas zakłady sportowe stanowią jedynie formę rozrywki, która dodatkowo zwiększa sportowe emocje przed ekranem telewizora lub na trybunach. Problem jednak pojawia się, kiedy rekreacyjny typer gra zbyt często i za zbyt duże sumy pieniędzy. Taki stan rzeczy to jedna z najprostszych dróg do uzależnienia od hazardu oraz bankructwa. 

Miej świadomość

Jeśli lubimy korzystać z usług firm bukmacherskich, to powinniśmy mieć świadomość jakim typem gracza jesteśmy. To pomoże nam zdecydować, czy chcemy np. wejść na wyższy poziom wtajemniczenia i stać się profesjonalnym typerem, który z bukmacherki czerpie regularne zyski (ale też dużo ryzykuje), czy może pozostać w miejscu, w którym się znajdujemy, ale z pełną akceptacją tego, iż to jedynie zabawa, na której nigdy nie zdobędziemy większych pieniędzy. Najgorsze konsekwencje w bukmacherce przynoszą bowiem sytuacje, w których typer przestaje mierzyć siły na zamiary.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop