Zamknij

Dla kogo materace miękkie

08:25, 27.07.2020 | materiał partnera
Skomentuj Dla kogo materace miękkie - fot. partnera

Przez długi czas pokutował mit, że najzdrowsze dla naszego kręgosłupa są materace twarde. Dziś wiemy, że twardość materaca powinna być dobrana do naszej wagi.

Osoby lekkie i kruche, śpiąc na zbyt twardej powierzchni mogą doświadczać przykrego uczucia mrowienia ciała. Uciskając tkanki podskórne blokujemy swobodny przepływ krwi wywołujący właśnie drętwienie kończyn czy uczucie cierpnięcia. Dodatkowo ciało jest niewłaściwie podpierane, powodując dyskomfort w tak newralgicznych miejscach jak biodra czy ramiona, kręgosłup wygina się nienaturalnie.To właśnie z myślą o takich osobach produkowane są materace miękkie.

Materac miękki -właściwości i budowa

Materace miękkie wykonane są z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory. Pianka ta cechuje się wysokim komfortem użytkowania. Jest miękka i wygodna. Dopasowuje się do ciała pod wpływem działającej na nią temperatury i ciężaru. Materace miękkie wykonane z tej pianki cechują się dużą ilością elastycznych punktów podparcia, podtrzymujących każdy milimetr ciała. Sylwetka jest ułożona w naturalnej pozycji, wszelkie uciski są zniwelowane. Krew krąży swobodnie dostarczając tlen do każdej komórki ciała. Dzięki temu rani budzisz się wypoczęty, pełen energii z jasnym i otwartym umysłem. Znika dokuczliwa senności brak koncentracji. Materace miękkie są lekkie i przewiewne. Nie stanowią sprzyjającego środowiska dla namnażania bakterii, roztoczy czy grzybów. Są więc komfortowe i bezpieczne dla alergików i małych dzieci. Szeroką ofertę materacy miękkich zobaczysz na https://sweetsen.pl/Miekkie-c148

Podsumowując. Materace miękkie sprawdzą się w przypadku osób lekkich, których waga nie przekracza 60 kg, w przypadku występowania bólów kręgosłupa, gdy z materaca ma korzystać osoba obłożnie chora, w trakcie rekonwalescencji- jej właściwości zapobiegają powstawaniu bolesnych odleżyn.

Materace miękkie występują w wersji dwustronnej. Mamy więc możliwość przetestowania dwóch różnych twardości. Zwiększa się również żywotność materaca dzięki braku nadmiernej eksploatacji produktu.

Dobrze dobrany materac to komfort, regeneracja i zadowolenie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA