Zamknij

Jakie kwestie należy uwzględnić przy doborze materaca?

14:12, 31.07.2020 | materiał partnera
Jakie kwestie należy uwzględnić przy doborze materaca? - fot. partnera

Wybranie właściwego materaca jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy mają świadomość, jakie kwestie koniecznie trzeba uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dlaczego dobór materaca ma tak istotne znaczenie?

Lateks, sprężyna, czy pianki?

Każdy typ materaca będzie charakteryzował się zupełnie innymi właściwościami. Zdecydowanie najbardziej istotną różnicą między materacem piankowym a sprężynowym będzie sposób pracy.

Warto wiedzieć, że sprężyny uginają się proporcjonalnie wraz ze wzrostem obciążenia. Użytkownik siadając na kieszeniowym materacu zagłębi się w nim bardzo mocno. Ponadto bardzo trudne będzie obrócenie się. W przypadku położenia się, materac idealnie dopasuje się do kształtu cała danej osoby.

Z kolei materace lateksowe oraz piankowe będą w stanie zdecydowanie szybciej się utwardzić w porównaniu do wzrostu obciążenia w porównaniu do sprężyny. Użytkownik nie będzie tym samym bardzo zagłębiał się w nim w momencie siadania. Należy jednak pamiętać, że cieńsze modele nie będą umożliwiały na odpowiednie wgłębienie się zarówno ramion, jak i bioder podczas snu na bok.

Czy warto sugerować się ceną materaca?

Należy mieć świadomość, że bezpośredni wpływ na cenę materaca mają zarówno komponenty, jak i surowce, z których produkt został wykonany. Oznacza to tym samym, że jakość materaca powinna rosnąć wraz ze wzrostem jego ceny.

Produkty wyższej jakości będą nie tylko znacznie bardziej wytrzymałe, ale również lepiej dopasują się do kształtu ciała użytkownika. Ponadto materace wyposażone w większą liczbę sprężyn zagwarantują znacznie lepsze podparcie w porównaniu do prostszych konstrukcji. Podejmując decyzję o zakupie materaca należy uwzględnić fakt, że będzie to inwestycja na lata.

Czy należy uwzględniać strefy twardości?

Rekomendowane jest przede wszystkim kierowanie się zdrowym rozsądkiem. Strefy twardości umożliwiają zdecydowanie lepsze dopasowanie się materaca do kształtu ciała użytkownika. Warto jednak wiedzieć, że są one projektowane nie tylko pod średni wzrost, ale również przy założeniu, że dana osoba będzie spała tylko w jednej pozycji.

Jak wiadomo człowiek podczas snu przynajmniej kilka razy zmienia swoją pozycję. Oznacza to tym samym, że strefy twardości bardzo często nie są w stanie spełnić swojej roli.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl/12-materace-do-spania

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA