Zamknij

Malowanie wnętrz – optymalne kolory ścian do naszego domu

21:20, 22.08.2020 | materiał partnera
Skomentuj Malowanie wnętrz - optymalne kolory ścian do naszego domu - fot. partnera

Nie na darmo przysłowie głosi, że diabeł tkwi w szczegółach. Malowanie stanowi jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych w mieszkaniu, apartamencie, czy domu. W przypadku domu prace malarskie obejmują stronę wewnętrzną i stronę zewnętrzną, do której warto zastosować inny rodzaj farb, bardziej odpornych na warunki pogodowe i promienie słoneczne. Do wszystkiego trzeba podejść profesjonalnie dbając o materiały, technikę, a także estetykę podążającą za aktualnymi trendami i współgrającą z naszym temperamentem.

Malowanie wnętrz jako ważny element wykończenia domu

 Pod kątem estetyki prace malarskie powinny sprawiać, abyśmy w naszych przysłowiowych czterech kątach czuli się szczęśliwi. Kolory odgrywają przecież w życiu kolosalne znaczenie. Nic dziwnego, skoro posiadamy pięć zmysłów: słuch, dotyk, węch, smak, wzrok – a właśnie ten ostatni uznaje się za najważniejszy. Co więcej, strona fizyczna oddziałuje na stronę psychiczną, zatem to, co widzimy wywiera wpływ między innymi na nasze samopoczucie, a co za tym idzie czy czujemy się szczęśliwi. Jednak pamiętajmy, że złe kolory nie istnieją, istnieją jedynie kolory źle dobrane. Jaki kolor zatem okaże się dla nas nie tylko dobry, ale także dobrze dobrany?! 

Malowanie wnętrz na kolor biały 

Biały to kolor neutralny, bez żadnych pozytywnych czy negatywnych ładunków, przez co stanowi kolor uniwersalny, a jednocześnie powiększający pomieszczenie. Biała farba pasuje do farb w każdym innym kolorze. Kolor biały sprawdza się w zakładach pracy i różnych instytucjach, jeśli zaś chodzi o dom to we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach. Biel współgra z każdym materiałem, na przykład z drewnem, cegłą, betonem, metalem, szkłem i tkaniną. 

Malowanie wnętrz na kolor żółty 

Żółty to kolor ciepły, który powiększa pomieszczenie, a przy tym je fantastycznie ożywia i pobudza. Kolor żółty sprawdza się w szkołach i na uczelniach, jeżeli natomiast chodzi o dom to w kuchni i w jadalni. Żółta farba pasuje do farby białej i pomarańczowej. Żółć współgra z betonem i drewnem. 

Malowanie wnętrz na kolor czarny 

Czarny to kolor specyficzny, choć wyjątkowo szlachetny, jednak pomniejsza pomieszczenie. Czarna farba pasuje do farb w wielu innych kolorach. Kolor czarny w domu sprawdza się w salonie, w gabinecie, ewentualnie w sypialni. Czerń współgra z metalem i szkłem, a właściwe oświetlenie (najlepiej boczne a nie górne) nada jej jeszcze wyrazistszego charakteru. 

Malowanie wnętrz na kolor czerwony 

Czerwień to kolor ciepły, który w zależności od swojej intensywności powiększa lub pomniejsza pomieszczenie, ale zawsze je ożywia. Czerwona farba pasuje do farb w barwach mniej wyrazistych od niej. Kolor czerwony w domu sprawdza się najlepiej w salonie. Czerwień współgra z cegłą. 

Malowanie wnętrz na kolor szary 

Szary to kolor chłodny, który nie musi, ale może pomniejszać pomieszczenia., ale za to pozostaje bardzo stylowy i nowoczesny. Szara farba pasuje nie tylko do pomalowanych ścian, ale również do wytapetowanych. Kolor szary sprawdza się w biurach oraz pomieszczeniach industrialnych. Szarość współgra z betonem, metalem i szkłem. 

Malowanie wnętrz na kolor różowy 

Różowy to kolor ciepły, który powiększa pomieszczenie oraz nadaje mu cieplejszego klimatu. Różowa farba pasuje do farby szarej i niebieskiej. Różowy w domu sprawdza się w sypialniach. Róż współgra z tkaninami, ale wypada też przyzwoicie w zestawieniu z panelami. 

Malowanie wnętrz na kolor niebieski 

Niebieski to kolor chłodny, który powiększa pomieszczenie, ale też powoduje wyciszenie. Niebieska farba pasuje do jasnych barw. Kolor niebieski w domu sprawdza się w sypialniach i w łazienkach. Niebieski współgra z drewnem. 

Malowanie wnętrz na kolor zielony 

Zielony to kolor, który słynie ze swojego uspokajającego charakteru. Zielona farba pasuje do farby białej, żółtej, czarnej. Kolor zielony w domu sprawdza się w salonach, gabinetach i przede wszystkim w sypialniach. Zieleń zjawiskowo współgra z drewnem. 

Potrzebujesz malowania ścian lub remontu w Białymstoku? Sprawdź stronę budmardesign.pl.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA