Zamknij
REKLAMA

Jak prać koszule ręcznie i jak często to robić?

10:56, 18.09.2020 | materiał partnera
Skomentuj Jak prać koszule ręcznie i jak często to robić? - fot. partnera

Dla młodych osób samodzielność może być dużym wyzwaniem, gdyż trzeba zmierzyć się z domowymi obowiązkami, takimi jak na przykład pranie koszul. Wiele osób nie wie, w jaki sposób prawidłowo prać swoje ubranie, aby nie uszkodzić materiału i doprać mocno zabrudzoną tkaninę.

Wszywka pielęgnacyjna

Na każdej koszuli znajdziemy wszywkę pielęgnacyjną, dzięki niej będziemy w wiedzieć, w jaki sposób dbać o tkaninę. Znajdują się na niej zalecenie producenta, czyli temperatura prania, obostrzenia dotyczące wirowania i wiele innych. Podana wartość, jaką zobaczymy, jest maksymalnie dopuszczalną temperaturę, którą możemy ustawić na pralce. Niekiedy jest ona określona pod postacią kropek, jednak w większości są to liczby. Jeśli zdecydujemy się na wypranie koszuli w wyższej temperaturze niż ta podana na metce, możemy w ten sposób zniszczyć naszą odzież. Może ona się skurczyć, odbarwić czy rozerwać się. Warto znać podstawowe symbole. Jeśli na wszywce znajduje się przekreślona miska bez żadnej wartości, jest to znak dla nas, że pranie jest zabronione. W tym wypadku możemy zdecydować się na pranie koszul w pralni chemicznej. Koszule można prać, jedynie delikatne modele należy prać ręcznie, są to ubrania wykonane na przykład z jedwabiu.

W jaki sposób prać koszule ręcznie?

Jeśli posiadamy w swojej garderobie koszulę z delikatnego materiału, lepiej zdecydować się na jej ręczne pranie, aby nie narazić odzieży na uszkodzenia. Jeśli chcemy skutecznie, a zarazem bezpiecznie wykonać pranie, musimy się odpowiednio przygotować. Najpierw napełniamy miskę letnią wodą, po czym dolewamy o niej płyn czy proszek do prania i mieszamy. Nie powinno się prać razem ubrań, które mogłyby doprowadzić do zafarbowania koszuli. Pierzemy koszulę poprzez ocieraniu o siebie materiał. Należy to robić w sposób delikatny, następnie przystępujemy do dwukrotnego płukania, z zastosowaniem też letniej wody. Do rozwieszania koszuli powinniśmy wybrać najlepiej szeroki, drewniany wieszak.

W jaki sposób prasować koszule?

Prasowanie koszul Warszawa być może nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jednak warto wiedzieć, w jaki sposób robić to poprawnie. Aby prasowanie było łatwiejsze, najlepiej rozpocząć je, kiedy koszule są delikatnie wilgotne. Dzięki temu o wiele prościej poradzimy sobie nawet z widocznymi, silnymi ugnieceniami. W przypadku gry prasujemy suchą koszulę, możemy pomóc sobie w tej czynności, poprzez spryskanie ubrania wodą, czy zastosować żelazko z funkcją parową. Para oraz mgiełka w dużym stopniu ułatwiają pozbycie się wszelkich zagnieceń. Prasowanie koszul zaczynamy od kołnierzyka i mankietów, po czym przechodzimy do rękawów, najpierw przód koszuli i na samym końcu tył. Dzięki takiej metodzie zapanujemy nad zagnieceniami i unikniemy powstawania kolejnych w trakcie prasowania. Ciemne koszule należy koniecznie prasować na lewej stronie, aby materiał nie zaczął się świecić.Jak często trzeba prać koszule?Pranie koszul jest dosyć częstym zabiegiem, jeśli na co dzień musimy wyglądać elegancko i jest to nasza codzienna odzież. Koszulę należy właściwie prać po każdym jej założeniu. Koszula jest noszona w bezpośrednim kontakcie z ciałem, dlatego wymaga ona częstego prania. Po całym dniu noszenia koszuli można zauważyć na jej pewne ślady, zwłaszcza na mankietach, kołnierzu i w okolicy pach. Jeśli ubrudzona już raz koszula będzie dalej noszona, plamy mogą przeniknąć jeszcze bardziej wewnątrz tkaniny, a ich usunięcie może okazać się niemożliwe. Jeśli tylko mamy pojęcie jak prać i prasować koszule, nie zajmie nam to wiele czasu, a będą one zawsze świetnie wyglądały.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

FanFan

1 0

Rzad się sypie a tu artykuł o koszulach🤣🤣🤣. Na TVP info też ani słowa o bieżących problemach. Zbieg okoliczności??? 🤣🤣🤣 11:06, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz