Zamknij
REKLAMA

3 usługi dentystyczne, z których warto korzystać regularnie

12:21, 10.10.2020 | materiał partnera
3 usługi dentystyczne, z których warto korzystać regularnie - fot. partnera

Wizyta u stomatologa wielu osobom wciąż kojarzy się niezbyt przyjemnie. Niechęć wywołana jest przede wszystkim traumami z lat dzieciństwa, kiedy każde leczenie zębów było bolesnym obowiązkiem wykonywanym przez mało delikatnych lekarzy stomatologów. Obecnie opieka stomatologiczna jest na tak wysokim poziomie, że pacjenci bez problemu mogą otrzymać znieczulenie nawet w przypadku mało bolesnych zabiegów. Wizyty u dentysty powinny odbywać się każdego roku, aby zapobiec konieczności leczenia dużych ubytków. Dowiedz się, z jakich usług dentystycznych powinno się korzystać regularnie.

  1. Przegląd stomatologiczny
  2. Piaskowanie
  3. Usuwanie kamienia zębowego

Do korzystania z usług gabinetów dentystycznych powinniśmy przyzwyczajać się już od najmłodszych lat. Regularne wizyty w celu sprawdzenia stanu uzębienia są niezbędne we wczesnym diagnozowaniu i leczeniu próchnicy. Równie istotne jest usuwanie nagromadzonego kamienia oraz wykonywanie piaskowania, pozwalającego na pozbycie się przebarwień i osadu z trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Coroczne wizyty u stomatologa sprawią, że dbanie o zęby wejdzie nam w nawyk oraz będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat.

Przegląd stomatologiczny

Przegląd stomatologiczny polega na przeprowadzeniu badania jamy ustnej, podczas którego stomatolog starannie i skrupulatnie ocenia stan zębów, błon śluzowych, dziąseł, a także języka pod kątem próchnicy, stanów zapalnych oraz innych schorzeń. Dentysta, sprawdzając każdy ząb, weryfikuje stan istniejących wypełnień, ewentualną obecność próchnicy, jak również stopień zużycia zęba (jego starcie, pęknięcia itp.). Regularne przeglądy stomatologiczne pozwalają uniknąć leczenia dużych i kosztownych ubytków, leczenia kanałowego czy nawet utraty zęba. Po zakończonym przeglądzie stomatolog omawia plan leczenia.

Piaskowanie

Piaskowanie zębów umożliwia pozbycie się osadów nazębnych i nieestetycznych przebarwień za pomocą specjalnej piaskarki, która kieruje strumień piasku dentystycznego na nasze zęby. Piaskowanie jest zabiegiem, o którym powinny szczególnie pamiętać osoby palące oraz pijące dużo kawy i herbaty. Dzięki temu nie tylko unikną powstawania brzydkiego zabarwienia na zębach, ale też rozwojowi chorób zębów i dziąseł.

Usuwanie kamienia zębowego

Regularne czyszczenie zębów z kamienia to skuteczny sposób na zadbanie o higienę zębów, na których odkłada się twarda, zmineralizowana płytka nazębna, będąca siedliskiem bakterii. Stanowi ona poważne zagrożenie dla naszego uzębienia. Nieusuwany kamień nazębny może wywoływać nawet stany zapalne dziąseł, a w efekcie próchnicę i paradontozę.

Jeśli chcesz zadbać o piękny wygląd swoich zębów, korzystaj z usług swojego dentysty w Szczecinie. Dobry stomatolog ze Szczecinie wykona dokładny przegląd, piaskowanie oraz usunie kamień zalegający na zębach. Sprawdź ofertę https://gabinetlubinska.pl/ i ciesz się pięknym uśmiechem każdego dnia. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop