Zamknij
REKLAMA

Jak utrzymać porządek w garażu

13:00, 23.10.2020 | materiały partnera

Zastanawiasz się, czemu w twoim garażu panuje wieczny bałagan? Kupiłeś fajne meble warsztatowe, ale nie możesz z nich korzystać, bo są ukryte pod sterta przedmiotów, na które nie ma miejsca? Chciałbyś mieć więcej przestrzeni na parkowanie samochodu? A może nie masz już gdzie trzymać zimowych opon i rowerów wszystkich domowników? Sztuka porządkowania garażu to przydatna umiejętność, jednak nie tak łatwo ją opanować. Zasady nie są trudne, gorzej ze wprowadzaniem ich w życie. Żeby utrzymać porządek w garażu nie wystarczą dobre chęci, choć są one konieczne. Potrzeba jeszcze praktyki. Jakiej? Oto trzy wskazówki:

Zacznij od wyniesienia wszystkiego

Amerykanie mówią “go big or go home”, co można przetłumaczyć jako “rób coś z przytupem, albo idź do domu (i nie rób tego wcale)”. O dziwo zasadę tą można zastosować nawet do czynności tak przyziemnej, jak sprzątanie garażu, Jeśli zaczniesz utrzymywać porządek w garażu od generalnego sprzątania, które zapamiętasz na długo jako jako najbardziej męczący weekend w twoim życiu, będziesz mieć lepszą motywację do niebałaganianienia. Taki wielki gest pomoże ci zadbać o porządek w przyszłości, bo wszyscy wiemy, że utrzymywanie czystości zaczyna się od drobnych nawyków. A jak taki wielki gest miałby wyglądać? Najlepiej wynieść wszystko z garażu i dokładnie go umyć i wyszorować, żeby aż pachniał sptrzątaniem. Może nie jest to konieczne, ale z pewnością nie zaszkodzi. A przy okazji pomoże w pozbyciu się niepotrzebnych rzeczy.

Wyrzuć wszystko, co leży ponad dwa lata

Przy okazji wielkiego sprzątania garażu przejrzyj rzeczy, które przez lata zostały w nim zgromadzone. A jeśli znajdziesz coś, czego od dwóch lat nie ruszyłeś, rozważ pozbycie się tego, i to rozważ poważnie. Jakie są szanse, że znów się przyda? I nie próbuj tłumaczyć, że ten trzykołowy rowerek po dzieciach będzie dla wnuków, jeśli twoje najstarsze dziecko nadal jest w szkole podstawowej. Nie musisz wszystkiego wyrzucać - możesz sprzedać lub oddać komuś, komu się przyda. Ta praktyka dotyczy przede wszystkim sprzętów po dzieciach, które szybko wyrastają z rowerków, nart, zabawek, fotelików i innych rzeczy, które nadal nadają się do użytku. Wystaw niepotrzebne rzeczy na sąsiedzkiej grupie ogłoszeniowej lub zamieść ogłoszenie na portalu służącym do tego typu wymian i sprzedaży.

Sprzątaj regularnie

Każdy normalny człowiek regularnie sprząta w swoim domu lub płaci za sprzątanie komuś innemu. Odkładamy rzeczy na miejsce, wycieramy kurze, odkurzamy podłogi, myjemy łazienkę i kuchnię, a także drewniane parkiety. Czasem trzepiemy dywany i myjemy okna. Dlaczego więc takich samych porządków nie robimy w garażu? Jeśli raz w tygodniu pójdziemy do garażu, żeby poodkładać wszystkie rzeczy na miejsce, pozwoli to nam utrzymać tam ład i porządek przez długie miesiące. Oczywiście najlepiej by było, żeby każdy przedmiot zaraz po użyciu odkładać na miejsce, jednak wiemy jak wygląda rzeczywistość - dużo łatwiej położyć wiertarkę na tym wolnym kawałku półki, bo a nuż się przyda, niż wyciągać skrzynkę narzędziową zza pudła z gwoździami, żeby odłożyć rzeczoną wiertarkę na miejsce. Dlatego też regularne porządki w garażu mogą zdziałać cuda.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop