Zamknij

Sprzątanie w hotelach i centach handlowych: podstawowe charakterystyki

13:32, 21.12.2020 | materiały partnera

Sprzątanie hoteli i centrów handlowych jest zawsze dość trudnym zadaniem dla firma sprzątająca Lublin, ponieważ takie lokale wyróżniają się unikalnymi cechami funkcjonalnymi. Ekipa sprzątająca powinna między innymi uwzględniać następujące kwestie:

 • Duża liczba odwiedzających;
 • Obecność kilku stref wejścia/wyjścia;
 • Różne materiały stosowane podczas wykańczania pomieszczeń;
 • Indywidualne wymagania zarządzających przestrzenią;
 • Możliwość wystąpienia potrzeby sprzątania w porze nocnej.
 • Cechy sprzątania centrów handlowych

  Sprzątanie centrów handlowych jest jednym z najtrudniejszych zadań, stawianych przed firma sprzątająca Rzeszów. Nie wiąże się to z dużą objętością pracy, gdyż jest jej poniekąd znacznie więcej na przykład podczas sprzątania w hotelu, ale z bardzo rygorystycznymi wymaganiami co do jakości sprzątania. Sprzątanie powierzchni handlowych powinno być wykonywane systematycznie (kilkakrotnie razy dziennie), z wykorzystaniem bezpiecznych środków czyszczących, dodatkowo ważna jest także kwestia dezynfekcji wszystkich powierzchni. Sprzątanie galerii handlowych ponadto dokonywane jest najczęściej w obecności klientów, a więc osoby, którym powierzane zostają tego typu prace, powinny posiadać nie tylko umiejętności specjalistyczne, ale także interpersonalne, gdyż sprzątanie shopping center w żaden sposób nie powinno przeszkadzać w robieniu zakupów jego klientom.

  Firma sprzątająca Kielce, świadczących usługi sprzątania centrów handlowych, wyróżnia się firma OTOmistrz: jej pracownicy zawsze odpowiedzialnie i kreatywnie podchodzą do realizacji zleceń, obsługując aktualnie kilkadziesiąt dużych i małych przestrzeni handlowych na terenie polskiej stolicy.

  Hotele: charakterystyka sprzątania

  Pracownikom z firma sprzątająca Warszawa OTOmistrz można powierzyć tak odpowiedzialne zadania, jak:

  Okresowe lub generalne sprzątanie hoteli, w tym sprzątanie pokoi hotelowych (z wykorzystaniem profesjonalnych detergentów, środków czyszczących i dezynfekujących) pomieszczeń, schodów, listew przypodłogowych;

  Czyszczenie szkła, okien, luster, mebli, ścian i elementów wyposażenia wnętrz;

  Profesjonalne czyszczenie wykładzin podłogowych;

  Czyszczenie mebli, twardych powierzchni za pomocą specjalnego sprzętu;

  Czyszczenie grzejników, klimatyzatorów;

  Zebranie i wynoszenie śmieci;

  Czyszczenie łazienek, pryszniców, stref spa itp.

  Sprzątanie w hotelach dodatkowo może wiązać się z porządkowaniem pokoi gości, stref obiadowych itp. Wyłącznie wykwalifikowani specjaliści poradzą sobie z tak wymagającymi zadaniami.

  Jeśli poszukujesz firma sprzątająca Białystok, której bez obaw możesz zlecić sprzątanie hoteli i sal konferencyjnych, a także kompleksowe sprzątanie obiektów handlowych, decyzja o nawiązaniu stałej współpracy z OTOmistrz będzie właściwym rozwiązaniem!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop