Zamknij

Beautiful Company z Wrocławia: Motywacja w zespole

11:45, 10.02.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:45, 10.02.2021

Wydawać by się mogło, że znajomość motywacji zewnętrznych oraz wewnętrznych pracowników nie przyda nam się do osiągania założonych celów finansowych. Jest to tylko pozorny obraz sytuacji. Tak naprawdę, pozyskiwać informacje o motywatorach podwładnych powinniśmy już na etapie rekrutacji. Dlaczego motywacja jest tak ważna?

Zanim przeczytasz tekst zapoznaj się jednak z artykułem o tym czym jest motywacja, który znajdziesz pod tym linkiem: https://gazetakrakowska.pl/beautiful-company-z-wroclawia-czym-naprawde-jest-motywacja/ar/c15-15401250

Praca zdalna dla nikogo nie jest prosta, jednak to przed liderami zespołów stoi jedno z najtrudniejszych zadań – zauważa Beautiful Company sp. z o.o.. W końcu to na ich barkach jest kwestia osiągania założonych wyników. W oparciu o potencjał zespołu pracowniczego mają stworzyć im takie warunki, by nie było problemu z celami krótko- i długoterminowymi. W pracy biurowej mogli więc codziennie fizycznie doświadczać problemów, które stawały przed pracownikami, ich emocji oraz stanu relacji pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu. Tej atmosfery niestety nie oddadzą nam nawet najlepsze komunikatory internetowe.

Beautiful Company niezwykle szybko zauważyło z jakim problemem mierzą się w tej kwestii menadżerowie. Pozwoliło im to wcześniej niż pozostałym wypracować takie rozwiązania, które sprawdzają się w długoterminowym działaniu przedsiębiorstwa. Ich nadrzędnym celem było nie tylko osiągnięcie konkretnych wyników biznesowych, ale również realne wsparcie pracy zespołów.

Na pierwszy plan wychodzą tutaj rozmowy ze wszystkimi pracownikami. Poznanie ich motywacji, marzeń, sposobów auto-motywacji jest niezwykle istotne w realizowaniu zadań biznesowych. Lider zyskuje wspaniałe, gotowe narzędzia do dalszej pracy z całym zespołem oraz wszystkimi jego członkami z osobna. Mogą więc już od pierwszych minut wspólnej pracy sukcesywnie wdrażać kolejne metody motywowania ich i wspierania w wykonywaniu powierzanych obowiązków.

Drugim krokiem, ale równie ważnym jest udzielanie informacji zwrotnych, w szczególności tych pozytywnych. Przywykliśmy już do wypominania błędów. Jednak podczas pracy zdalnej widzimy tylko suche fakty w mailach. Narastanie problemów do rozwiązania może przytłoczyć nawet najbardziej zmotywowanego pracownika. Powinniśmy pamiętać więc o równowadze w tym względzie i zauważać także zadania (lub ich części), które zostały wykonane właściwie. Zdrowy „balans informacyjny” jest bardzo istotny w budowaniu długofalowej motywacji zespołu.

Nadrzędnym zadaniem jest jednak systematyka. Prawdziwy lider powinien umieć rozpisywać plany motywacyjne, zaraz obok tych finansowych. Dla osiągnięcia pełni sukcesu jest to biznesowym niezbędnikiem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%