Zamknij
REKLAMA

Szukasz materaca w Bydgoszczy? Sprawdź jaki będzie najlepszy.

22:13, 18.03.2021 | materiał partnera
Skomentuj Szukasz materaca w Bydgoszczy? Sprawdź jaki będzie najlepszy. - fot. partnera

Higiena snu to temat, który w ostatnich latach zyskał na znaczeniu, a hasło o ścieleniu i spaniu odmieniane było na wszelkie możliwe sposoby. Całkiem słusznie, bo im bardziej komfortowy sen, tym lepsze samopoczucie w ciągu dnia. Jeśli narzekasz na brak energii i chęci do życia, przeczytaj nasz poradnik, i rozważ zmianę materaca.

Czym się różni materac sprężynowy od piankowego?

Kiedyś sprawa była prosta – materac sprężynowy miał wyraźnie wyczuwalne sprężyny obłożone gąbką i zgrzytał przy każdym poruszeniu. Na szczęście to już przeszłość. Nowoczesne materace sprężynowe mają konstrukcję kieszeniową – każda sprężyna zamknięta jest w osobnym woreczku (kieszeni). Sprężyny nie są ze sobą połączone, nie mogą więc zgrzytać. Materac pracuje całkowicie bezgłośnie. Jak więc odróżnić go od piankowego? Na pewno wskazówką będzie waga, materace sprężynowe są dużo cięższe. Pomocne będzie też sprawdzenie specyfikacji materaca, ponieważ wizualnie oba rodzaje niczym się od siebie nie różnią.

W takim razie, który materac będzie lepszy? Tu wiele zależy od tego, kto na jakim materacu lubi spać. Materace sprężynowe są nieco twardsze od piankowych, nie poleca się ich osobom szczupłym o niskiej wadze.

Przy wyborze materaca warto kierować się przede wszystkim własną wagą (im wyższa, tym większa powinna być twardość materaca), a także czynnikami zewnętrznymi. Jeśli szukamy materaca na łóżko piętrowe, to ze względu na jego wagę, lepiej wybrać materac piankowy. Łatwiej będzie go włożyć na górę, łatwiej też w razie potrzeby zdjąć.

Także materac piankowy jest jedynym dobrym wyborem w przypadku stelaży z regulowaną wysokością zagłówka. Materacy sprężynowych nie można zginać, piankowe można i nie wpływa to na ich właściwości.

Jaki materac kupić do sypialni małżeńskiej

Na pewno szeroki przynajmniej na 160 cm, bo nie ma nic gorszego, niż brak miejsca na wygodne ułożenie się do snu. Nierzadko małżonkowie, jeśli mają dużą sypialnię, decydują się na szerszy materac – 220 cm. To bardzo komfortowe rozwiązanie i jeśli tylko jest taka możliwość, warto z niej skorzystać.

Jeśli chodzi o rodzaj samego materaca, to kluczowym kryterium będzie waga obojga małżonków. Jeśli jest zbliżona, nie ma problemu, wystarczy kupić materac zaprojektowany dla osób o konkretnej wadze.

Uwaga: wagi małżonków nie dodaje się! Dwie szczupłe osoby o stosunkowo niskiej wadze powinny kupić szeroki materac dla osób lekkich, o twardości H1 lub H2.

A co, jeśli małżonkowie mają różną wagę? Tu do wyboru są dwie opcje: materac hybrydowy (sprężynowy, w górnej części wyłożony pianką) lub...dwa węższe materace dopasowane do potrzeb każdego z małżonków indywidualnie.

Jedno jest pewne: szukając materaca do małżeńskiej sypialni, nie powinno się iść na żaden kompromis. Przykładowo, jeśli jedna osoba potrzebuje materaca o twardości H2, a druga o twardości H4, to żadna tak naprawdę nie wyśpi się dobrze na materacu o twardości H3.

Jak znaleźć idealny materac w Bydgoszczy

Bydgoszcz materace online na Materacebydgoszcz.eu to jeden z adresów internetowych, pod którym można znaleźć wysokiej jakości materace marki Hilding Anders. Na pewno warto zapamiętać ten adres.

Dla porównania oferty można odwiedzić kilka sklepów stacjonarnych z materacami, jednak trzeba liczyć się z tym, że cena może być nieco wyższa.

Dla mieszkańców Szczecina też mamy dobrą wiadomość. Analogiczna strona Szczecin materace online na Materaceszczecin.eu z pewnością ułatwi wybór materaca szczecinianom.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

MiśkaMiśka

0 0

Ja kupowałam na stronie https://materace-viscotherapy.pl/16-materace-piankowe i jestem bardzo zadowolona, polecam. 12:17, 29.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%