Zamknij
REKLAMA

Deskorolka - dlaczego warto jeździć?

09:02, 25.03.2021 | materiał partnera
Deskorolka - dlaczego warto jeździć? - fot. partnera

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia, dlatego tak wiele osób zastanawia się, na jaki sport postawić. Bieganie, pływanie, czy też jazda na rowerze, to dla sporej części z nas zbyt banalne propozycje, które nudzą się już po kilku treningach. Właśnie dlatego bardzo ciekawym rozwiązaniem okazuje się jazda na deskorolce, na którą decyduje się coraz więcej ludzi. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak utrzymać dobrą kondycję fizyczną?

Wiele osób uważa, że jazda na deskorolce to tylko i wyłącznie wykonywanie kilku ruchów nogą, celem odepchnięcia się od nawierzchni. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, a uprawianie tego sportu wymaga od nas ciągłego utrzymania równowagi, co wiąże się z prawdziwym wysiłkiem fizycznym. Na tym jednak nie koniec, nie bez znaczenia są również konkretne ewolucje, które również są bardzo wymagające. Jakimi zaletami charakteryzuje się jazda na deskorolce?

  • Zwiększenie wytrzymałości fizycznej;
  • Poprawienie płynności ruchów ciała oraz koordynacji ruchowej;
  • Spalanie kalorii - godzinny trening to strata około 300;
  • Rozwijanie mięśni takich partii ciała, jak łydki, uda, czy też brzuch.

Czy jazda na deskorolce wpływa na naszą cierpliwość?

Deskorolka to przedmiot, którego opanowanie do perfekcji zajmuje setki godzin. Jest to długotrwały proces, w którego czasie nie raz zdarzy nam się upaść, a co za tym idzie, nabyć drobny uraz. Właśnie dlatego systematyczne korzystanie z deskorolki, jest świetnym sposobem na naukę cierpliwości, która jest niezwykle ważna w życiu dorosłym. To tylko i wyłącznie od nas zależy, czy po 99 upadku będziemy w stanie ponownie się podnieść oraz triumfować za setnym razem.

Deskorolka - jak oddziałuje na walkę ze słabościami?

W trakcie nauki jazdy na deskorolce wielokrotnie będziemy musieli zmierzyć się z ryzykiem uszkodzenia swojego ciała. Oczywiste jest to, że ochraniacze na łokciach, kolanach, czy też piszczelach oraz niezwykle ważny kask chroni nas przed potencjalnymi urazami, jeśli jednak nie będziemy w stanie przełamać naszego lęku, na nic się one nie zdadzą. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby nie bać się wielokrotnie próbować. Bez względu na to, czy daną ewolucję uda się nam wykonać za setnym, czy też pięćsetnym razem, najważniejszy jest efekt, którego nie osiągniemy bez ciężkiej pracy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%