Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać odpowiedni narożnik?

12:30, 14.04.2021 | materiały patnera

Co to jest narożnik? Dlaczego jest taki popularny? Jak wybrać odpowiedni narożnik? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w poniższym artykule. Poniżej przedstawimy czym charakteryzuje się narożnik i opiszemy jego funkcje. Na tej podstawie będziecie mogli dokonać świadomego wyboru, jaki narożnik wybrać w sklepie.

Co to jest narożnik?

Narożnik to mebel podobny do sofy lub kanapy, ale ma charakterystyczny wygląd. Narożniki są w kształcie litery L lub litery U. Stąd też wynika ich nazwa, bo właśnie dzięki katowi prostemu, można ustawić je w rogu pomieszczenia. Zaoszczędzamy wtedy trochę miejsca oraz zagospodarowujemy kąt pomieszczenia, który często pozostaje pusty. W taki układzie uzyskujemy trochę otwartej przestrzeni i nasz salon może wyglądać na większy i przestronniejszy. To nie jest też jedyne możliwe jego ułożenie. Narożnik może także oddzielać różne strefy salonu od siebie, np. jadalnię od części wypoczynkowej. Wszystko zależy od miejsca w salonie i waszej pomysłowości.

Wygląd, wielkość i jakość

Wiemy już co to narożnik i jaki ma kształt. Teraz czas na inne parametry. Zacznijmy od wielkości, bo myślę, że to dosyć ważna kwestia, ponieważ narożnik nie powinien być zbyt duży i powinniśmy o tym pamiętać. Warto więc zmierzyć dokładnie miejsce, gdzie chcemy go ustawić, tak by nie było żadnych wpadek podczas jego wnoszenia. Odpowiedniej wielkości narożnik nie sprawi, ze nasz salon będzie wyglądał na mały lub zagracony, albo pusty. Mogą wam w tym pomóc programy komputerowe, gdzie można łatwo wykonać wizualizację swojego salonu i ocenić jak duży narożnik potrzebujemy. Kolejnym aspektem wyglądu jest obicie. Można wybrać coś w pastelowych kolorach, które mniej zwracają na siebie uwagę, lub w wyrazistych, które wręcz przykuwają nasz wzrok do siebie. W sklepach znajdziecie także narożniki z obiciem w różne wzorki. Tutaj już wszystko zależy od was i ogólnego wystroju waszego salonu, bo narożnik powinien pasować do reszty otoczenia. Pisząc o obiciu, chce od razu wspomnieć o jakości. Według mnie, jest to coś, na czym nie powinno się oszczędzać. Im więcej czasu będziecie spędzać na nim, tym lepsza jakość jest polecana.

Funkcja spania

Jest to najbardziej popularna dodatkowa funkcjonalność w narożnikach. Głównie dlatego, że jest wykorzystywana w kawalerkach i małych mieszkaniach. Narożnik z funkcją spania jest narożnikiem rozkładanym i posiada schowek na pościel. Może być wykorzystywany jako łóżko codziennie lub okazjonalnie. Jeżeli będzie wam codziennie służył jako łóżko, to zadbajcie o bardzo dobrą jakość materacy.

Podsumowanie

Jak widzicie, na temat narożnika można napisać dużo. Nadal jeszcze nie wyczerpaliśmy tematu, bo nie wspomnieliśmy o narożnikach z dodatkowymi pufami lub schowkami, regulowanymi oparciami i podłokietnikami oraz o narożnikach modułowych. Pisząc wszystko co wiemy na temat narożników, napisalibyśmy bardzo obszerny artykuł, który przeczytałoby mało ludzi. Dlatego skupiliśmy się na najważniejszych aspektach i najpopularniejszych funkcjach. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże wam w wyborze podczas zakupu narożnika i nie będziecie żałować swojej decyzji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%