Zamknij
REKLAMA

Wskocz na hulajnogę

20:56, 21.04.2021 | materiał partnera
Wskocz na hulajnogę - fot. partnera

Hulajnogi przestają być kojarzone ze sprzętem dedykowanym dzieciom i zaczynają jawić się, jako pełnoprawny środek transportu, traktowany na tym samym poziomie, co rower.  Poszczególne modele różnią się od siebie przeznaczeniem oraz budową. Co warto wiedzieć o hulajnogach i jakie rodzaje są dostępne na rynku?

Hulajnogi miejskie i rekreacyjne

Na ulicach coraz częściej można ujrzeć dorosłą osobę, która spieszy się do pracy i porusza się za pomocą hulajnogi. Miejskie wersje są napędzane siłą mięśni, co pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie i sylwetkę. Idealnie sprawdzają się do codziennego użytku. Najczęściej spotykane są małe, lekkie modele, które posiadają system szybkiego składania. Taka opcja jest niezwykle cenna, gdyż użytkownicy mogą zabrać ze sobą hulajnogę gdziekolwiek chcą - do kawiarni, biura, autobusu, czy na uczelnie. Kompaktowość z pewnością docenią osoby, które posiadają mało miejsca w mieszkaniu. Sprzęt można z łatwością przechowywać i nie zajmuje tyle miejsca, co na przykład rower.  Hulajnogi są dostosowane do wagi i wzrostu użytkownika, można regulować wysokość kierownicy, a hamulce i światła powinny być zawsze sprawne. Warto również zadbać o swoje bezpieczeństwo i dokupić kask.

Hulajnogi wyczynowe 

Fanom adrenaliny z pewnością przypadnie do gustu sprzęt wyczynowy. Hulajnogi freestyle są przeznaczone do ekstremalnej, agresywnej jazdy, na nietypowych powierzchniach, na których można wykonywać różne triki. Różnią się od klasycznych wersji przede wszystkim budową: kierownica jest mniejsza, wszystkie elementy są wzmocnione i przystosowane do obciążeń, posiada szybsze łożysko i sprawniejsze hamulce. Hulajnogi freestyle odznaczają się bezpieczną, solidną budową oraz niską wagą - muszą być lekkie, aby umożliwić użytkownikowi wykonywanie sztuczek i ewolucji. Na rynku możemy spotkać szeroki wachlarz dostępnych modeli, zaspokajających potrzeby osób, które dopiero zaczęły swoją przygodę z jazdą ekstremalną, ale też tych, którzy są sportowcami w zaawansowanym stopniu. Podczas treningów warto założyć ochraniacze na łokcie i kolana oraz dobrej jakości kask.

Dużą popularnością cieszą się również hulajnogi elektryczne. W wielu miastach w Polsce dostępna jest możliwość wypożyczenia ich na minuty. Warto podkreślić, że hulajnogi elektryczne nie zanieczyszczają środowiska, bo ich uruchomienie nie wymaga zużycia paliwa, wymagają one jedynie ładowania baterii. Jeżeli chcesz zadbać o sylwetkę i zażyć nieco ruchu, wybierz klasyczne rekreacyjne wersje. Dzięki temu poprawisz kondycję i dotlenisz organizm.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%