Zamknij
REKLAMA

Jak przygotować się do Pierwszej Komunii?

09:54, 27.07.2021 | materiał partnera
Jak przygotować się do Pierwszej Komunii? - fot. partnera

Komunia Święta to ważne z punktu widzenia dzieci oraz ich rodziców wydarzenie religijne. Jeżeli stoisz przed wyzwaniem, jakim jest przygotowanie dziecka do Pierwszej Komunii Świętej, zostań koniecznie z nami. Podpowiemy ci na, co zwrócić uwagę i o czym pamiętać.

Dzieciaki rosną w mgnieniu oka - to fakt! Jeszcze do niedawna uczyły się raczkować, dziś stawiają przed nami zupełnie nowe wyzwania. Nie bez powodu o tym wspominamy... Pierwsza Komunia Święta to ważny dzień dla wszystkich dzieci i właśnie dlatego warto porozmawiać z pociechą o istocie sakramentu. I choć wydarzenie to zwykle jest kojarzone z dużym przyjęciem i prezentami, ma ono o wiele głębszy sens. Nie przedłużając... Jak prawidłowo przygotować dziecko do Komunii Świętej?

Akcesoria komunijne - o czym pamiętać?

Wbrew pozorom przygotowania do przyjęcia sakramentu nie należą do łatwych. Dla każdego dziecka należy skomponować komunijną wyprawkę składającą się z kilku podstawowych elementów. Różaniec, świeca, medalik czy modlitewnik to absolutna konieczność. Warto jednak pomyśleć o tej kwestii nieco wcześniej. W natłoku spraw wcale nie tak trudno o pominięcie tak istotnej sprawy oraz nabawienie się niepotrzebnego stresu...

Akcesoria religijne i artykuły liturgiczne na każdą okazję znajdziesz tutaj - https://www.holyart.pl/.

Skoro już jesteśmy przy akcesoriach komunijnych... nie możemy nie wspomnieć o ubiorze komunijnym. W wielu parafiach istnieje wymóg, iż wszystkie dzieci powinny być ubrane w sposób spójny. Na rynku dostępne jest całe mnóstwo rozwiązań, a co za tym idzie, znalezienie odpowiedniego rozmiaru nie powinno przysporzyć żadnych trudności. Pamiętajcie, że strój komunijny to nie wszystko! Należy bowiem skompletować pełny zestaw i nie zapomnieć o eleganckich butach, a w przypadku dziewczynek również o rękawiczkach, torebce czy wianku.

Organizacja przyjęcia

Tuż po uroczystości kościelnej rodzice zwykle decydują się na organizację skromnego przyjęcia komunijnego. Istnieją dwie opcje - rezerwacja sali lub przygotowanie przyjęcia we własnym zakresie. To, które rozwiązanie wybierzesz, zależy wyłącznie od ciebie oraz twoich możliwości finansowych. Pierwsze rozwiązanie wiąże się oczywiście z wyższymi kosztami. Wówczas jednak konieczność przygotowania cateringu czy aranżacji pomieszczenia nas nie dotyczy, co niewątpliwie jest bardzo wygodne. Co więcej, nie każdy jest w stanie pomieścić pod swoim dachem wielopokoleniową rodzinę. Decydując się na rezerwację sali, warto zrobić małe rozeznanie przynajmniej rok wcześniej. Okazja goni okazję, a terminów niekiedy brak...

Jeżeli sala została już wybrana, nie pozostaje nic innego, jak przygotować zaproszenia dla gości. Poinformuj wcześniej rodzinę o przyjęciu tak, aby zaproszeni bez problemu mogli zjawić się w danym terminie.

Prezent komunijny - co podarować dziecku?

Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej to nie lada wyzwanie! W tym ważnym dniu warto pokazać dziecku, iż to właśnie dla niego przyszli wszyscy zgromadzeni. Zazwyczaj przed przyjęciem lub tuż po jego zakończeniu są wręczane dziecku prezenty. Nie ma w tym nic złego! Zwyczaj ten jest kultywowany od wielu lat. Niemniej jednak warto, aby wręczone upominki nawiązywały do wiary katolickiej lub zainteresowań dziecka. Prezenty wcale nie muszą być drogie. Wręcz przeciwnie! Liczy się gest i nasza obecność. Tym sposobem upamiętnimy ten wyjątkowy dzień, a dziecko z pewnością będzie zachwycone!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%