Zamknij
REKLAMA

Jak działa Allegro B2B?

22:44, 05.09.2021 | materiał partnera
Jak działa Allegro B2B? - fot. partnera

Robienie zakupów dla firm jest codziennym elementem działania wielu przedsiębiorstw. Nawet tak prozaiczne rzeczy jak wyposażenie biura najlepiej kupować przez Internet, iw sklepach czy na platformach. Allegro biznes to doskonałe miejsce na to, by w najlepszych cenach nabyć sprzęt podstawowy taki jak drukarki, segregatory na dokumenty i faktury, akcesoria biurowych czy przybory do pisania oraz wiele innych rzeczy. Klientów kuszą niskie ceny, a także opcje jak odroczone płatności czy tanie duże zamówienia oraz oczywiście bezpieczeństwo transakcji.

Korzystaj z allegro biznes

Osoby prowadzące mały i większy biznes przykładają wagę do tego, ile pieniędzy wydają i ile czasu zajmują im zakupy. I dlatego Allegro B2B trafiło na podatny grunt. Jedna z najpopularniejszych platform sprzedażowych w Polsce kusi klientów niskimi cenami oraz opcjami, które świetnie wpisują się w potrzeby odbiorców indywidualnych, a od kilku miesięcy także przedsiębiorców. Zakupy na Allegro mogą być o wiele tańsze niż w sklepach stacjonarnych oraz w tych internetowych. Poza tym pozwalają zachować bezpieczeństwo transakcji, oszczędza się czas, a także korzysta się z wygodnych opcji. Wystarczy mieć konto Allegro biznes i za pośrednictwem komputera, tabletu lub smartfona robić zakupy w dowolnym miejscu i czasie. Poza tym kurier przywiezie zamówiony towary pod wskazany adres. Wielu przedsiębiorcom taka opcja się po prostu opłaca. Oczywiście mogą oni także wydatki na firmę wliczyć w koszty prowadzenia działalności, zmniejszając tym samym podstawę opodatkowania. Do tego jest potrzebny paragon z numerem NIP lub faktura.

Składaj duże zamówienia online

Allegro od lat wprowadza atrakcyjne rozwiązania w sektorze e-commerce. Dzięki temu trafia z ofertą do różnych klientów. Hitem stał się Smart. Dzięki miesięcznej lub rocznej opłacie nie trzeba ponosić kosztów dostawy za zakupy powyżej 40 złotych. Pojawiła się także usługa Allegro Pay.

Od kilku miesięcy firmy mogą korzystać z Allegro Biznes. To atrakcyjna opcja dla sprzedających i klientów prowadzących działalność gospodarczą. Nowa platforma przede wszystkim skupia się na sprzedaży towarów firmom. Oczywiście z praktycznego punktu widzenia konto Allegro obsługuje się w ten sam sposób, w który korzystają z niego klienci indywidualni. Przedsiębiorcy mogą więc korzystać z szerokiej oferty, różnych opcji dostawy, a także z rozmaitych sposobów płatności, co pozwala dopasować system do swoich potrzeb i preferencji.

Z Allegro biznes mogą korzystać tylko posiadacze kont firmowych. Tym samym po raz pierwszy na platformie pojawiły się opcje dostosowane do konkretnej grupy docelowej. Dzięki temu klienci zyskują też dostęp do zdecydowanie bogatszej oferty. Sam trend wynika z tego, że wartość rynku B2B w Polsce stale rośnie, a statystycznie firmy coraz częściej korzystają z zakupów na Allegro. Warto również pamiętać o tym, że właśnie na tej platformie jest ponad  125 000 sprzedających, co daje bardzo duży potencjał. I dlatego allegro biznes stawia przede wszystkim na bardzo dużo udogodnień i dodatkowych funkcji, które sprawiają, że sprzedaż online jest jeszcze bardziej atrakcyjna. By skorzystać z tej wersji serwisu, należy mieć konto firmowe. Założyć ją mogą ci, którzy prowadzą  jednoosobową działalność gospodarczą, a także przedsiębiorcy zatrudniające setki ludzi. Klientów przyciąga odroczona płatność, możliwość  uruchomienia leasingu dla firm, co sprawdza się szczególnie w przypadku drogich zakupów. Poza tym liczyć można na atrakcyjny rabaty i zniżki na cały koszyk zakupów. Klienci mają także dostęp do cen netto, a przy zamówieniach hurtowych można także liczyć na bardzo atrakcyjne ceny.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%