Zamknij

Jak dbać o skórę twarzy jesienią i zimą?

11:28, 02.10.2021 | materiał partnera
Jak dbać o skórę twarzy jesienią i zimą? - fot. partnera

Jesień i zima to nie tylko okres zmiany zwiewnych sukienek na długie spodnie. Wymiana garderoby to dobra okazja, by dokładniej przyjrzeć się swojej kosmetyczce. Kosmetyki, których używasz latem, nie zawsze będą odpowiednie dla Twojej skóry jesienią. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę podczas kompletowania jesienno-zimowej pielęgnacji.

Złuszczanie skóry

Jesień to czas, w którym powinnaś zadbać o przygotowanie cery do zimowych mrozów. Dlatego właśnie tak ważne jest systematyczne złuszczanie martwych komórek z naskórka. Na rynku znajdziesz wiele różnych peelingów, w tym drobno i gruboziarniste. Odwiedź sklep z kosmetykami i wybierz taki, który będzie Ci najbardziej odpowiadał. Dzięki dobrze dobranemu peelingowi, pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń, jednocześnie nie wywołując podrażnień skóry. Oczyszczona wcześniej skóra, dużo lepiej przyswaja odżywcze składniki z wszelkich kremów, a dodatkowo stanie się odporniejsza na zimowe, trudne warunki atmosferyczne.

Dobre nawilżenie

Jesienią czy zimą nawilżanie skóry nadal pozostaje na pierwszym miejscu. W okresie zimowym warto zadbać o to, aby skóra była wyjątkowo mocno nawilżona – dzięki temu wzmocnisz ochronę przed utratą wilgoci, na co wpływ ma wiatr i mróz. W tym okresie używaj cięższych kosmetyków niż latem – kwas hialuronowy czy ceramidy zapewnią cerze optymalne zabezpieczenie. Nie zapominaj o nawilżaniu dłoni i stóp, ponieważ właśnie one są najbardziej narażone na marzniecie. Dobrym pomysłem jest krem Medik8, który dodatkowo rozświetli Twoją skórę.

Zadbaj o usta

Jesień oraz zima to czas, w którym usta są najbardziej narażone na pękanie oraz łuszczenie się naskórka. Właśnie dlatego tak ważne jest stosowanie specjalnej pomadki ochronnej albo gęstego błyszczyka. W te chłodne pory roku lepiej pożegnać się ze specyfikami do ust, które zawierają chłodzący mentol. Regularnie stosuj również dedykowane peelingi. Domowym sposobem na złuszczanie skóry warg i ich odżywienie, jest nałożenie na ich powierzchnię miodu. Nie stosuj tej metody, jeśli jesteś na niego uczulona.

Filtry UV – nadal aktualne

Pamiętaj, że zarówno jesienią, jak i zimą skóra jest narażona na promieniowanie UV. Dlatego właśnie nie powinnaś zapominać o zabezpieczaniu skóry specjalnymi filtrami. Kremy o wysokich filtrach i konsystencji cięższej, niż latem, dobrze ochronią skórę i zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu się. Dzięki temu skóra będzie odpowiednio zabezpieczona przed wiatrem i mrozem.

Zadbaj o swoją skórę szczególnie jesienią i zimą. Stosuj regularnie dobrze dobrane kosmetyki, aby skutecznie zabezpieczyć cerę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Stwórz własne domowe SPA w swojej łazience i ciesz się chwilą błogiego relaksu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%