Zamknij

Zakup używanego sprzętu RTV i AGD do mieszkania – kiedy warto o tym pomyśleć?

10:01, 08.10.2021 | materiał partnera
Zakup używanego sprzętu RTV i AGD do mieszkania – kiedy warto o tym pomyśleć? - fot. partnera

Jeśli chodzi o sprzęt AGD to najczęściej zmieniamy go kiedy się uszkodzi lub podczas remontu, kiedy całkowicie zmieniamy wygląd kuchni i stare elementy przestają już do niego pasować. Ze sprzętem RTV jest zwykle inaczej, tu częściej dochodzi do zmian w pogoni za nowinkami technologicznymi. Popatrzymy zatem kiedy warto zwrócić uwagę na sprzęt używany.

Duże AGD - Lodówka, kuchenka, piekarnik, pralka

W sytuacji nagłej awarii jednego ze sprzętów, kluczowych dla funkcjonowania kuchni, nie zawsze jesteśmy w stanie udźwignąć koszt zakupu nowego sprzętu. Często jest też tak, że naprawa wyposażenia, które uległo uszkodzeniu jest po prostu nieopłacalne. Jedynym wyjściem jest zakup czegoś na już. Używana lodówka czy kuchenka potrafi szybko zaspokoić brak, a sam jej zakup może być wielokrotnie tańszy w porównaniu do nowego produktu. Co do żywotności bywa różnie. Jednak lodówki czy kuchenki funkcjonują zwykle latami. Gorzej wygląda sytuacja w przypadku pralek i zmywarek.

Czasem jest też tak, że potrzebujemy wyposażenia na działkę lub do domku letniskowego. W budynkach nieogrzewanych zimą, każdego rodzaju sprzęt ulega znacznie szybszemu zużyciu niż miałby to miejsce w mieszkaniu lub domu. Zdarza się, że temperatura w budynku spadnie poniżej zera i rozsadzi zawory w pralce lub uszkodzi zmywarkę. Sprzętu używanego na pewno będzie mniej szkoda w takiej sytuacji. Gwarancja nowego AGD i tak nie obejmie uszkodzeń wyrządzonych przez mróz. Pamiętajmy jednak, że pralki i zmywarki „żyją” dość krótko, a co za tym idzie nie powinniśmy, za używaną płacić zbyt dużo – nigdy nie wiadomo jak długo wytrzymają w niej jeszcze łożyska czy elektronika. Sprawdź jakie ogłoszenia znajdziesz na: https://sprzedawacz.pl/elektronika/rtv_agd/agd_duze/

Telewizor z drugiej ręki

Używane telewizory (hhttps://sprzedawacz.pl/elektronika/rtv_agd/tv/telewizory/) cieszą się w Internecie bardzo dużą popularnością. Dzieje się tak za sprawą tego, że wiele osób chce mieć coraz to większy i większy ekran. W efekcie tego dostępnych jest wiele ofert modeli mających około 40 cali, które można kupić w przystępnej cenie. Bardzo często są to modele które kilka lat temu kosztowały po kilka tysięcy złotych. Maja bardzo dobre matryce i kąty widzenia, ale nie są tak wielkie jak najnowsze egzemplarze. Ponadto ich grubość może być nieznacznie większa.

Używany zestawy kina domowego

To produkty, które w ostatnich latach straciły na popularności. Dla osób lubiących doznania dźwięku przestrzennego zdecydowanie lepszą opcją będzie poszukanie w czeluściach Internetu cenionych modeli sprzętu - mających czasem po kilka lub kilkanaście lat, które poziomem dźwięku przebijają wiele obecnie dostępnych konstrukcji. Wiele osób sprzedaje zestawy wspierające systemy Dolby 5.1, 6.1 lub 7.1 w naprawdę niskich cenach. Plątanina kabli bywa męcząca, jeśli przewody nie zostały odpowiednio rozprowadzone w ścianach.

Wieże stereo to prawdziwy rarytas

Tego typu produkty to już prawdziwy ewenement. Jeśli nie jest dla nas kluczowe odtwarzanie po bluetooth, a zależy nam głownie na odtwarzaniu płyt CD lub gramofonowych i od czasu do czasu słuchaniu klasycznego radia to nawet nie ma co rozpoczynać szukania nowego sprzętu. Wiele świetnego sprzętu dostępne jest za grosze. Zobacz co znajdziesz na https://sprzedawacz.pl/elektronika/rtv_agd/audio_video/. Często trafiają się na prawdę super okazje. Począwszy od miniwież takich producentów jak Kenwood, Sony, Philips czy Yamaha. Po wieże „w dużych klockach” najbardziej cenionych producentów takich jak Technics, Marantz, Onkyo, Denon i wielu innych.

Również jeśli chodzi o ilość dostępnych kolumn do zestawów stereo można złapać się za głowę. Jest tego całe mnóstwo. Tu jednak warto dokładnie przyjrzeć się temu co kupujemy. W sprzęcie mającym wiele lat mogą się pojawiać problemy z zawieszeniem głośników – gumy lub gąbki przy membranach mogą już parcieć i wymagać wymiany. W tym dziale warto zatem jednak rozważyć także nowe sprzęt, który może posłużyć wiele, wiele lat.

Istnieje cała masa rzeczy, którą możesz kupić i sprzedać poprzez ogłoszenia Internetowe. Zobacz co jeszcze mamy na Sprzedawacz.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%