Zamknij

Strony wspierające naukę

11:26, 12.10.2021 | materiały partnera

Odkąd uczniowie uzyskali ułatwiony dostęp do Internetu, to w sieci zaczęły się pojawiać kolejne serwisy edukacyjne. Dawniej miały one raczej charakter opracowań konkretnych zagadnień czy tez lektur. Z czasem na tego rodzaju stronach zaczęły się pojawić krótkie quizy, które pozwalały weryfikować zdobytą za ich pośrednictwem wiedzę. Jak się wiec ma rozwój i funkcjonowanie stron z sektora EdTech w Polsce? Dzisiaj odpowiemy sobie na to pytanie!

W dobie pandemii, a wiec i nauczania zdalnego strony tego rodzaju korzystać z coraz nowocześniejszych rozwiązań, a dzięki temu stały się znaczącą pomocą dydaktyczną dla wielu uczniów. Warto się zapoznać szczególnie z takimi stronami jak dyktanda.pl, mathematics.live, czy tez tutors.live, które należą do EDU Games S.A. Dzisiaj powiemy sobie na ich temat kilka słów - być może właśnie w ten sposób zdecydujesz się je odwiedzić i zaplanować naukę razem ze swoim dzieckiem!

Jak szybko poszerzyć wiedze z zakresu języka polskiego, czyli dytanda.pl

Chociaż jeszcze niedawno wiele osób bagatelizowało naukę zagadnień z zakresu języka polskiego, to czas pandemii a także zmieniająca się ciągle lista lektur szkolnych pokazały nam, ze pomoc w zakresie nauki tego przedmiotu jest konieczna. Współcześnie nie ogranicza się ona do wyklepania kilku regułek ortograficznych czy przeczytania podstawowych lektur. Z tego tez powodu warto skorzystać ze strony dyktanda.pl. W końcu to nie tylko dyktanda!

Warto równie wiedzieć, ze chociaż tego typu serwisów powstało w ostatnich latach całkiem sporo to dyktanda.pl należy do największej w Polsce platformy edukacyjnej wspomagającej zdobywanie wiedzy z zakresu języka polskiego. Ponadto jest ona przykładem doskonale rozwijającej się strony z sektora EdTech. A to już spore osiągnięcie. Warto również wiedzieć, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom tego rodzaju platformy edukacyjne powalają nam i naszym pociechom rozwijać w sobie umiejętność samodzielnego wyszukiwania potrzebnych informacji, a także utrwalania zdobytej już wiedzy. W jaki sposób strona internetowa może rozwijając w nas tego rodzaju umiejętności? Otóż to już nie tylko strona internetowa, na której możemy przeczytać konkretne opracowanie ale istotne narzędzie dydaktyczne. Na stronie dyktanda.pl nie tylko możemy rozwiązać konkretne dyktando, ale również wyczerpujące artykuły z zakresu wiedzy z języka polskiego. na stronie została również zamieszczona oferta dla szkół, czyli specjalny moduł ułatwiający prowadzenie zajęć dydaktycznych. Wszystko jest uzupełnione przez atrakcyjne konkursy. Strona również jest na bieżąco prowadzona, dlatego też znajdziemy na niej aktualności i informacje na temat wydarzeń specjalnych.

Nauka matematyki online, czyli czy warto skorzystać ze strony Mathematics.live:

Nie tylko nauczanie języka polskiego może się odbywać z sukcesami online, ale również zagadnienia matematyczne można przyswajać i ćwiczyć w ten sposób. W tym na pewno przyda nam się serwis mathematics.live, który jest nową platformą wspomagającą nauczanie matematyki. Dodatkowo strona ta ma charakter międzynarodowy.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i wielu nowym funkcjom korzystając z tego właśnie serwisu możemy znacząco ułatwić sobie czy naszym dzieciom naukę zagadnień matematycznych. Chociaż nie wszyscy są zwolennikami nauczania matematyki czy innych przedmiotów ścisłych w ten sposób, to dzięki te stronie nauka matematyki może odbywać się w całości online bez wątpliwości, czy zdobywane umiejętności będą odpowiednio przyswojone.

Strona mathematics.live, to nie tylko skuteczny sposób na uczenie się matematyki. To również strona, która tak jak wiele innych projektów promuje zdobywanie wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych. Najaktywniejsi użytkownicy https://www.mathematics.live mogą wziąć udział ciekawych konkursach, a tym samym zdobywać cenne nagrody. Należą do nich np. najnowsze konsole do gier, smartfony, komputery, gry, pomoce dydaktyczne.

Jak widać to kolejna strona, która promuje nauczanie przedmiotów ścisłych, które ze względu na swój charakter zwykle nie cieszą się popularnością. Warto jednak pamiętać, że jeśli matematyka i inne przedmioty ścisłe nie będą stanowiły problemu dla nas czy naszych dzieci, to z czasem możemy myśleć o karierze inżyniera.

A jeśli potrzebujesz korepetytora, to sprawdź Tutors.live

Pamiętajmy jednak, ze wiele osób nawet po doświadczeniach związanych z nauczaniem zdalnym preferuje jednak spotkania z nauczycielem czy tez korepetytorem, a nie samodzielne wyszukiwanie wiadomości w trakcie nauki. Osoby preferujące taki sposób nauczania raczej nie zdecydują się na wyłączne korzystanie z wymienionych wyżej serwisów na rzecz poszukiwania dodatkowego wsparcia w osobie sprawdzonych nauczycieli i korepetytorów.

W tym przypadku również z pomocą przychodzi nam oczywiście Internet. Poszukując korepetytorów warto odwiedzić serwis tutors.live - to już kolejna po mathematics.live strona o charakterze międzynarodowym. Warto również wiedzieć, ze możemy jej również użyć jako skutecznego narzędzia do poszukiwania pomocy osób prowadzących zajęcia zarówno w formie online, jak i stacjonarnie w celu spotkania i nawiązania relacji pomiędzy uczniem a nauczycielem.

Chociaż serwis o międzynarodowym charakterze może nam się kojarzyć niezbyt zachęcająco, to warto wiedzieć, że dzięki praktycznej wyszukiwarce na stronie tutors.live możemy łatwo i szybko wyszukać nauczyciela w najbliższej okolicy i w dogodnym dla na terminie umówić zajęcia. W ten sposób nasz nauczyciel może nawiązać z nami stałą współpracę, która ]okaże się dla nas czy naszego dziecka nie tylko doskonałym sposobem na naukę ale również świetną zabawą. A jeśli boisz się kontaktu twarzą w twarz, to zawsze możesz zdecydować się na korepetycje online!

Poszukując nauczyciela czy korepetytora dla siebie czy naszego dziecka staramy się zawsze kierować sprawdzonymi opiniami, czy tez zasięgać opinii wśród osób korzystających z tego rodzaju usług. Z tego tez powodu wiele osób decydowało się na skorzystanie z oferty firm zajmujących się udzielaniem korepetycji licząc na dokładne wybieranie nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Jednak, korzystając z Internetu nie zawsze mamy taką możliwość. W przypadku strony https://www.tutors.live możemy przed umówieniem spotkania sprawdzić opinie na temat korepetytora.

Serwis ten jest również atrakcyjny dla osób, które już od lat prowadza zajęcia dodatkowe jako swoją działalność gospodarczą. to nie tylko możliwość pozyskania kolejnych uczniów ale również sposób na ograniczenie wydatków i problemów z utworzeniem strony internetowej z własną ofertą. Jeśli prowadzisz swój biznes, to z łatwością dołączysz do grona sprawdzonych korepetytorów i w najbliższym czasie możesz nawiązać relację z większą liczbą uczniów.Jak widać nowoczesne technologie i dostęp do Internetu daje nam dużo możliwości na kontynuowanie nauki bez względu na to jakiego przedmiotu.

Bez względu na to czy samodzielnie chcemy kontynuować naukę czy tez potrzebujemy mentora planującego nasze kolejne zajęcia to warto odwiedzić wymienione powyżej strony internetowe. W ten sposób na pewno uda nam się szybko i łatwo przyswoić potrzebną wiedzę i umiejętności. Wszystko zależy od potrzeb naszych czy też naszych dzieci. Warto jednak odwiedzić każdą z wyżej wymienionych stron, żeby zapoznać się z ich ofertą i wybrać opcję najlepsza dla nas. W końcu to od nas i naszych preferencji zależy jaką formę zajęć wybierzemy dla siebie i jak będziemy zdobywać nową wiedzę i umiejętności

Jak widać nowoczesne rozwiązania i świat Internetu stały się wyjątkowo skutecznym narzędziem nauczania, szczególnie z dobie pandemii i nauczania zdalnego. W zależności od tego , czy my i nasze dzieci wolimy samodzielnie wyszukiwać potrzebne nam informację czy też stawiamy raczej na relację pomiędzy uczniem a nauczycielem lub korepetytorem, możemy wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie. W końcu współczesne rozwiązania z sektora EdTech dają nam naprawdę wiele możliwości.Dzięki samodzielnemu poszukiwaniu wiadomości nasze dzieci kształtują w sobie dobre nawyki, które na pewno przydadzą się w dorosłości.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%