Zamknij

Skutecznie zwalczaj cholesterol, wykorzystując metody naturalne

11:30, 17.11.2021 | .
fot. partnera

Podwyższony poziom cholesterolu jest przyczyną wielu chorób, które nieleczone, mogą doprowadzić nawet do zgonu. Aby zminimalizować ryzyko zachorowania na jedną z nich, wystarczy obniżyć poziom cholesterolu, wprowadzając do swojej diety właściwe zioła.

  1. Obniżenie cholesterolu krokiem w stronę zdrowia
  2. Zioła obniżające poziom cholesterolu

Wysokie stężenie cholesterolu, a więc hiperlipidemia, to schorzenie występujące bardzo często u osób otyłych, borykających się z nadciśnieniem tętniczym lub cukrzycą, oraz palących tytoń. Obniżenie cholesterolu w ich przypadku wiąże się z licznymi zmianami w trybie życia oraz diecie.

 

Obniżenie cholesterolu krokiem w stronę zdrowia

Kontrolowanie poziomu cholesterolu jest bardzo łatwe - wystarczy zrobić tzw. profil lipidowy, do którego potrzeba niewielkiej próbki krwi. Jeśli wyniki wyjdą zbyt wysokie, w szczególności jeśli chodzi o zły cholesterol, należy wdrożyć odpowiednie działania, które najczęściej sprowadzają się do zmiany w diecie. W codziennym jadłospisie powinny pojawić się ryby bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, rośliny strączkowe oraz większa ilość owoców, warzyw i błonnika. Sprawdzonym sposobem pozwalającym obniżyć cholesterol są skuteczne zioła-cholesterol pod ich wpływem odkłada się w mniejszym stopniu na ścianach naczyń krwionośnych.

 

Zioła obniżające poziom cholesterolu

Obniżenie poziomu cholesterolu nie jest łatwe, ale możliwe. Na dobry początek warto wprowadzić do diety zioła, których składniki aktywne "konkurują" z cząsteczkami cholesterolu, a tym samym zmniejszają ich wchłanianie do organizmu. Zioła na obniżenie cholesterolu można kupić w postaci wygodnych do przyjęci kapsułek, dostępnych na https://www.izielnik.pl/ziola-na-cholesterol, lub w formie suszu. Najlepiej sprawdzi się ostropest plamisty, kozieradka pospolita oraz ziele karczocha zwyczajnego.

Aby ograniczyć wchłanianie cholesterolu, warto zadbać o prawidłową pracę jelit. W tym pomogą bogate w fitosterole oleje roślinne oraz błonnik pokarmowy, który można znaleźć w pełnoziarnistych produktach zbożowych oraz w warzywach i owocach. Nadmiar cholesterolu pomogą zwalczyć również niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe, znane jako kwasy Omega. Ich źródłem są tłuste ryby morskie, np. halibut, makrela, łosoś lub śledź, a także olej lniany i rzepakowy, jak również siemię lniane, orzechy włoskie, migdały i nasiona chia.

Zioła na cholesterol w postaci kapsułek, herbat czy naparów bardzo łatwo wprowadzić do diety. Przyjmowane regularnie, pozytywnie wpłyną nie tylko na zmniejszenie stężenia złego cholesterolu we krwi, ale również odporność organizmu i działanie wielu organów wewnętrznych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%