Zamknij

Czy jest możliwa dopłata do odszkodowania OC?

12:49, 22.11.2021 . Aktualizacja: 12:49, 22.11.2021
fot. partnera fot. partnera

Wykupując ubezpieczenie OC mamy nadzieje, że w razie wypadku pokryjemy z niego ewentualne szkody. Jednak OC sprawcy wypadku nie zawsze pokrywa wszystkie koszty. Dodatkowo ubezpieczyciele wnikliwie sprawdzają okoliczności zajścia i w niektórych przepadkach niechętnie wypłacają odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia OC. Jak się zatem przed tym bronić i uzyskać pełną kwotę należną z odszkodowań OC?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Dlaczego warto znać swoje prawa w kwestii odszkodowania z tytułu ubezpieczenia OC?
  • W jaki sposób towarzystwo ubezpieczeniowe może obniżyć wysokość odszkodowania?
  • Jaki jest związek pomiędzy wywalczeniem dopłaty do odszkodowania a przedstawieniem oferty możliwości odkupu wierzytelności?

Według danych statystycznych ponad połowa osób, które uczestniczą w zdarzeniach drogowych otrzymuje rekompensatę z tytułu ubezpieczenia o zaniżonej wysokości. Dlaczego tak się dzieje?

Czy dopłata do odszkodowania OC od decyzji ubezpieczyciela?

Niestety w Polsce osoby posiadające ubezpieczenie OC muszą lepiej znać swoje prawa. Na szczęście nasza świadomość rośnie i coraz więcej osób uważnie śledzi decyzję ubezpieczyciela o wysokości odszkodowania. Występując na drogę prawną udaje im się wywalczyć dopłatę do odszkodowania. Co ciekawe towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej zawierają ugody ze swoimi klientami, a nawet dokonują dopłat do napraw uszkodzonych pojazdów.

Tymczasem poszkodowany może starać się o zwiększenie wysokości odszkodowania, z uwagi na to, że decyzja ubezpieczyciela, zwłaszcza ta odmowna, nie jest ostateczna. Nawet po otrzymaniu środków z towarzystwa, w dalszym ciągu można starać się o dopłatę do odszkodowania OC.

Niestety droga do odzyskania czy też uzyskania należytej kwoty odszkodowania zabiera wiele czasu. Do wydania decyzji ubezpieczyciela, odmownej lub pozytywnej, może dojść nawet po kilku tygodniach od wypadku. Nim zdobędziemy pieniądze, które nam się należą, często najpierw z własnej kieszeni musimy pokryć koszty naprawy uszkodzonego samochodu. Więcej o sposobach na odzyskanie odszkodowania przeczytacie tu: https://kancelariawo.pl/doplata-do-odszkodowania-oc/

Podejrzenie o zaniżone odszkodowanie- jak ubezpieczyciel może sprawdzić, czy odszkodowanie zostało zaniżone?

Towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość odszkodowania. Jak się przed tym bronić i na co zwracać uwagę? Jeśli wycena Twojej szkody jest niska powinno wzbudzać to naszą wzmożoną czujność.  Ubezpieczyciel, aby zaniżyć odszkodowanie może na przykład wycenić koszt naprawy samochodu bazując na nieoryginalnych częściach zamiennych. Taka praktyka jest często spotykana. Jeśli udowodnimy coś takiego, to mamy duże szanse na uzyskanie dopłaty do odszkodowania. Takie obliczenia ubezpieczyciela znacznie obniżają rzeczywiste koszty naprawy pojazdu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%