Zamknij

Zainwestuj w kogenerację z Enerią

23:02, 13.12.2021 | .
fot. partnera

Od lat Eneria kojarzona jest przede wszystkim z kompleksowymi rozwiązaniami dla branży elektroenergetycznej. Współpraca ze światowym liderem w dziedzinie budowy silników – firmą Caterpillar – zaowocowała wieloma realizacjami na terenie całej Europy. Grupa Eneria już teraz wdrożyła instalacje kogeneracyjne, których łączna moc przekracza 700MW, a w drodze są kolejne. Wynik ten z pewnością będzie więc stale podnoszony, co czyni współpracę niezwykle cenną i korzystną dla każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa. Jest to również wskaźnik zaufania Klientów wobec marki Eneria.

Uniwersalna i kompleksowa oferta Enerii

Oferta grupy Eneria obejmuje agregaty kogeneracyjne o mocy od 125, do nawet 9750 kWe. Niewątpliwym atutem jest jednak możliwość skonfigurowania silników do pracy wspólnej. Moc wyjściową można więc pomnożyć, co wzmacnia i tak już duże korzyści. Niezwykle istotne jest także to, że agregaty kogeneracyjne mogą pełnić tak naprawdę kilka funkcji. Podstawowe zadanie to oczywiście wydajna produkcja energii. W wielu gałęziach przemysłu kogeneracja jest po prostu elementem działalności – dwa rodzaje energii są niezbędne do prawidłowego i niezaburzonego funkcjonowania produkcji. Są jednak także przypadki, w których układy kogeneracyjne pełnią funkcję awaryjnej instalacji energetycznej. W ten sposób niskim kosztem można zabezpieczyć działalność przed ewentualnymi przerwami w dostawie energii elektrycznej. Jedynym warunkiem jest tutaj dostarczenie odpowiedniej ilości paliwa – w przypadku silników kogeneracyjnych CAT są to różnego rodzaju gazy – syngaz, biogaz, gaz ziemny oraz wiele innych.

Sercem całego układu jest niezawodny i wydajny silnik, który wytwarza energię mechaniczną przerabianą w prądnicy na energię elektryczną. Ta z kolei jest kumulowana, a efekt dodatkowy stanowi uzyskane w czasie pracy silnika ciepło. Może być ono wykorzystane samo w sobie jako gorąca para wodna, woda cieplna lub dzięki wymiennikom także jako chłód. Kogeneracja CAT pozwala stworzyć ekologiczne, niezależne systemy, które mogą być podstawą obiegu energetycznego wielu przedsiębiorstw, jak i stanowić niezbędne zabezpieczenie stabilności energii. Nie bez znaczenia jest także fakt zmniejszenia śladu węglowego, bo paliwa gazowe są dla środowiska niemal neutralne. W tym przypadku to szansa na wpisanie działań w trend proekologiczny, który może dodatkowo podnieść wartość przedsiębiorstwa. Kontakt z specjalistami Enerii umożliwia dopasowanie optymalnych rozwiązań dla Twojego przedsiębiorstwa w XXI wieku!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%