Zamknij
REKLAMA

Jak wykryć wyciek w instalacji wodno-kanalizacyjnej?

22:45, 03.05.2022 | .
fot. partnera

Rozszczelnienie rury kanalizacyjnej może być przyczyną poważnych problemów i prowadzi nie tylko do powstania brzydkiego zacieku na ścianie i suficie. To także możliwość zalania mieszkania nieczystościami, które mogą zagrażać zdrowiu domowników. Wykrycie nieszczelności i szybka naprawa są jedynym sposobem, by nie narażać się na szereg nieprzyjemności. Jak poradzić sobie z takim problemem w krótkim czasie? Dowiesz się tego z dzisiejszego wpisu.

Widzisz wyciek? Wezwij na pomoc specjalistów!

Samodzielne znalezienie źródła wycieku nie zawsze jest zajęciem prostym. Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdy ewidentnie widać, że wyciek znajduje się w określonym miejscu, ale wbrew pozorom taka sytuacja nie zdarza się często. Jeśli więc zobaczysz na swojej ścianie lub suficie wilgotną plamę, która z każdą godziną robi się coraz większa, wezwij na pomoc specjalistów z https://osuszacz-maz.pl/wykrywanie-wyciekow-wody/. Szybka reakcja jest sprawą kluczową, bo pozwala zminimalizować szkody, jakie mogą pojawić się w momencie pogłębienia usterki.

Decydując się na wybór wcześniej wspomnianej firmy mamy gwarancję, że wykorzystane zostaną profesjonalne metody lokalizacji źródła wycieków, a specjaliści będą w stanie nie tylko znaleźć przyczynę problemu, ale także rozwiązać go w krótkim czasie.

W jaki sposób wykrywa się miejsce wycieku?

Tak naprawdę jest kilka sposobów, które wykorzystywane są przez profesjonalistów. Jeśli jest taka możliwość, do wnętrza rury wpuszczana jest specjalna kamera. Za jej pomocą operator dokładnie ogląda powierzchnię rury i jest w stanie ocenić, w którym miejscu doszło do pęknięcia lub rozszczelnienia. Po kilkunastu minutach mamy więc gotową diagnozę i wystarczy przeprowadzić szybką naprawę, by pozbyć się problemu raz na zawsze. Jeśli wspomniana metoda nie przyniesie pożądanych efektów, wykorzystać można specjalny czynnik fluorescencyjny, który po wsypaniu do kanalizacji zmieni kolor miejsca, gdzie nieczystości wydostają się z rury. Podświetlenie powierzchni lampami UV pozwala na dokładne określenie miejsca wycieku, a dzięki temu naprawa może być bardzo precyzyjna i ukierunkowana na źródło wycieku. Dzięki temu unikamy kucia ściany na dużej powierzchni, co przyczynia się do obniżenia kosztu remontu.

Decydując się na wspomnianą wcześniej firmę, możemy mieć pewność, że fachowiec nie tylko zlokalizuje miejsce wycieku, ale także w profesjonalny sposób naprawi usterkę, by nigdy więcej nie spowodowała ona wycieku. Szybkie działanie i korzystne ceny sprawiają, że firma ta cieszy się ogromną popularnością w Warszawie i okolicach.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%