Zamknij
REKLAMA

Obóz dla dziecka - jak go wybrać? Krótki poradnik!

09:11, 06.05.2022 | .
fot. partnera

Jak umilić dziecku wakacje? Wysłanie go na ciekawy obóz to naprawdę dobry pomysł. Wybranie odpowiedniego wyjazdu może jednak okazać się nieco problematyczne, zwłaszcza za pierwszym razem. Chcesz dowiedzieć się, na co warto zwrócić uwagę i o czym trzeba pamiętać? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych porad!

Jaki obóz będzie najlepszy dla Twojego dziecka?

Zastanawiasz się, jaki obóz wybrać dla swojego dziecka, aby było w pełni zadowolone z wyjazdu? Na pewno warto skonsultować tę decyzję z pociechą. Oczywiście ostatnie słowo zawsze będzie należało do Ciebie, ale pamiętaj, że taki wyjazd ma przede wszystkim podobać się Twojemu dziecku. Poszukajcie wspólnie obozów tematycznych z ciekawym programem. To bardzo ważne, aby harmonogram zajęć był dostosowany zarówno do kondycji fizycznej, wieku, jak i zainteresowań pociechy. Należy wziąć pod uwagę również jej umiejętności. Oczywiście, nie oznacza to, że dziecko musi być ekspertem w danej dziedzinie, aby wybrać się na obóz tematyczny. Samodzielne wakacje to doskonały pretekst do rozwoju i nabywania nowych zdolności. W wielu przypadkach trafionym pomysłem okaże się wysłanie dziecka na wyjazd wielotematyczny lub rekreacyjny, zapewniający dostęp do różnych atrakcji.

Wybór odpowiedniego miejsca

Nie tylko tematyka obozu okaże się ważna - istotne jest także miejsce, w którym będzie się on odbywał. Morze czy jezioro? Blisko czy daleko od domu? Pod namiotami czy w ośrodku? Tą decyzję także należy podjąć w porozumieniu z dzieckiem. Dla młodszych pociech, które nigdy wcześniej nie były na samodzielnych wakacjach, obozy w dużej odległości od miejsca zamieszkania mogą okazać się niezwykle stresujące. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli Twoje dziecko jedzie na kolonie po raz pierwszy. Dla starszych pociech z reguły odległość nie stanowi już tak wielkiego problemu, a nawet wręcz przeciwnie, jest dodatkową atrakcją. Wybierając obóz dla dziecka, pamiętaj także o tym, że nie każdy odnajdzie się w bardziej survivalowych warunkach. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, dokładnie zapoznajcie się z warunkami panującymi w miejscu, w którym odbędzie się turnus. Sprawdźcie, czy są one dopasowane do potrzeb i preferencji dziecka.

Nasze rady - o tym musisz pamiętać

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, upewnij się, że wybrany obóz organizowany jest przez sprawdzoną i godną zaufania firmę. Zapoznaj się z opiniami na jej temat, a także sprawdź informację na temat osoby, która będzie sprawowała opiekę nad Twoim dzieckiem podczas trwania turnusu. Wystrzegaj się podejrzanie korzystnych ofert. Za niską ceną wyjazdu często stoi kiepsko wyszkolona kadra wychowawców lub mało interesujący program zajęć. Lepiej zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że dziecko wróci z wakacji przepełnione samymi dobrymi wrażeniami. Warto przy tym pamiętać, że ceny obozów są zależne od wielu czynników. Nie tylko czas trwania wycieczki ma tutaj znaczenie, ale też dostępność do specjalistycznych sprzętów oraz dodatkowe atrakcje.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%