Zamknij
REKLAMA

Wózek widłowy ‒ kupić czy wynająć?

22:20, 26.11.2019 | materiał partnera
Skomentuj Wózek widłowy - kupić czy wynająć? - fot. partnera

Wózek widłowy jest urządzeniem, z którego niektórzy przedsiębiorcy korzystają na co dzień a niektórzy tylko raz na jakiś czas. Zarówno wynajem, jak i zakup maszyny ma swoje wady i zalety. Poznaj obydwie możliwości i wybierz tę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Kiedy i dlaczego warto kupić własny wózek widłowy?

Wynajem wózków widłowych jest usługą, z której korzysta wielu przedsiębiorców na zachodzie Europy. Polscy właściciele firm budowlanych coraz częściej rezygnują z zakupu nowych maszyn i zamiast tego wynajmują je. Mimo to posiadanie własnego sprzętu, takiego jak np. wózek widłowy, jest wciąż wysoce praktyczne. Jednak warto go kupić dopiero wtedy, gdy będziemy z niego regularnie korzystać. Każdy przedsiębiorca rozważający zakup powinien przedtem oszacować, ile kosztuje wynajem urządzenia na dany okres, a ile koszt nowego urządzenia. W niektórych przypadkach częste wypożyczanie wózka może być po prostu nieopłacalne.

Na zakup wózków widłowych najczęściej decydują się właściciele hal magazynowych i firm budowlanych. W ich sytuacji jest to inwestycja, która przeważnie szybko się zwraca, gdyż w tego typu miejscach widłaki bywają jednymi z podstawowych narzędzi pracy. Drugim powodem, dla którego warto je kupować, jest możliwość wykonywania wielu prac samodzielnie, bez konieczności zlecania ich zewnętrznym firmom. Ponadto, właściciel wózka widłowego, który zatrudnia osobę mająca zezwolenie na kierowanie maszyną, może poszerzyć swoją ofertę np. o wynajem wózka na godziny wraz z operatorem.

Jakie są zalety wynajmowania wózków widłowych?

Największą zaletą wynajmu wózka widłowego jest korzyść finansowa. Nowa maszyna tego typu kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć także koszty magazynowania, serwisu i konserwacji. Ponadto, maszynę trzeba za każdym razem przewozić na teren pracy. To główne powody, dla których warto wynajmować wózki widłowe. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć np. na inne cele firmowe lub dalsze inwestycje.

Wynajem wózka widłowego pozwala również zaoszczędzić mnóstwo czasu. Wystarczy skontaktować się z firmą oferującą tę usługę, podpisać odpowiednią umowę i wskazać adres placu budowy, na który ma zostać dostarczona maszyna. Zaletą wspomnianej umowy jest brak ukrytych kosztów i korzystne warunki. W razie wystąpienia awarii serwisem zajmie się dostawca wózka i wymieni zepsute podzespoły na swój koszt lub też każe przysłać kolejną maszynę.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz