Zamknij

Od czego zacząć swoją działalność internetową?

05:16, 17.12.2019 | materiał partnera
Skomentuj
Od czego zacząć swoją działalność internetową? - fot. partnera

Nieważne czy zarządzamy mniejszą, czy większą firmą odpowiednio dobrany serwer to konieczność, z którą musimy się liczyć. Na rynku znajdziemy dość szeroki wybór potencjalnych rozwiązań, jednak ostateczna decyzja powinna być podyktowana naszymi wymaganiami oraz oczekiwaniami względem konkretnej usługi. Poniżej poznasz najpopularniejsze opcje oraz ich najlepsze zastosowania.

Tani hosting

To zdecydowanie najpopularniejsza usługa serwerowa obecna na rynku. Wiążę się z dość niską ceną i stosunkowo dobrymi konfiguracjami. Hosting strony to po prostu wydzielenie przestrzeni dyskowej pod dane. Wielkość wspomnianej przestrzeni zależy przede wszystkim od pakietu, na który się zdecydujemy. Mimo że hosting jest usługą współdzieloną, oferuje swoim użytkownikom ogromne bezpieczeństwo połączone z dużym komfortem. Tego typu oferta sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją działalność internetową i nie potrzebują jeszcze nadmiernie skomplikowanego systemu.

Serwer VPS

Powyższa propozycja to idealne rozwiązanie dla osób, dla których hosting stron nie jest już wystarczający, natomiast koszty związane z zakupem serwera dedykowanego są zbyt wysokie. Serwer VPS jest przede wszystkim zwirtualizowaną wersją wspomnianego serwera dedykowanego. Wprowadzanie wszelkiego rodzaju konfiguracji jest nieco bardziej ograniczone, jednak w przypadku średnich firm zdecydowanie spełni swoją funkcję.

Serwer dedykowany

Tego typu rozwiązanie jest szczególnie polecane w przypadku właścicieli większych i bardziej wymagających firm. Serwer dedykowany, jak mówi, sama nazwa, jest w pełni podporządkowany do naszych wymagań oraz oczekiwań. To swego rodzaju supermaszyna, która pozwala na wprowadzanie konfiguracji nawet na najniższych poziomach. Jednak warto pamiętać, że serwer dedykowany to również spory wydatek, dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup, szczególnie poleca się skorzystanie z okresu próbnego, który pomoże nam w podjęciu ostatecznej decyzji. Tego typu możliwość jest dostępna np. w Sprint Data Center, gdzie po siedmiodniowym okresie próbnym możemy zrezygnować z wybranej usługi.

Jak widać, wybór odpowiedniego serwera to nie lada wyzwanie. Nasza decyzja powinna być podyktowana przede wszystkim naszymi wymaganiami oraz oczekiwaniami względem urządzenia.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone