Zamknij

Fotowoltaika dla domu - montować czy nie ?

05:27, 17.12.2019 | materiał partnera
Skomentuj
Fotowoltaika dla domu - montować czy nie ? - fot. partnera

Każdego roku rośnie zapotrzebowanie na energię elektryczną w naszych domach. Mamy coraz więcej urządzeń elektrycznych i wiemy, że cena energii wzrośnie - to tylko kwestia czasu. Co zrobić, żeby uniezależnić się od wysokich rachunków? To pytanie zadajemy mgr inż. Arturowi Serkowskiemu, współwłaścicielowi firmy AM Group z Łochowa, posiadającemu ponad 10-letnie doświadczenie w branży.

Jedyną pewną metodą jest budowa własnej instalacji fotowoltaicznej i generowanie prądu z promieni słonecznych. Z każdym miesiącem budujemy ich coraz więcej. Ważne jest, żeby dostosować wielkość instalacji do rzeczywistych potrzeb klienta, uwzględniając oczywiście 20%, które trzeba oddać zakładowi energetycznemu za przechowywanie energii.

Jak odpowiednio dobrać wielkość elektrowni do potrzeb klienta?

Zanim klient podejmie decyzje, wykonujemy nieodpłatnie analizę łącznie z wizualizacją elektrowni na dachu budynku. Potrzebujemy informacji o wysokości płaconych rachunków, adresie budynku bądź projekt dachu. Często klienci planując budowę elektrowni słonecznej, chcą żeby jej moc była wystarczająca do zmiany systemu ogrzewania domu na zasilany energią elektryczną, montażu pompy ciepła lub dodatkowo klimatyzacji. Znając moc tych urządzeń, względniamy je w analizie i przedstawiamy klientowi możliwe rozwiązania. Oczywiście w ramach usługi montażu koordynujemy cały proces przyłączenia elektrowni do sieci elektroenergetycznej. W ciągu ostatnich 2-3 lat koszty budowy uległy znacznemu obniżeniu. Wiele zależy od zastosowanych komponentów i solidności wykonawcy.

Dlaczego to Państwa firma jest odpowiednią firma do realizacji takiej inwestycji ?

Do budowy instalacji używamy wyłącznie urządzeń najwyższej klasy. Panele oraz falowniki produkowane są w Europie (Niemcy, Austria), posiadają gwarancję producentów o ugruntowanej pozycji na rynku. Panele fotowoltaiczne mają 15 lat gwarancji na sprawność 90% oraz 25 lat gwarancji na 85%. Zatrudniamy ponad 20 instalatorów, wszystko wykonujemy we własnym zakresie i nie zlecamy
montażu podwykonawcom. Zajmujemy się fotowoltaiką w Bydgoszczy i całym województwie Kujawsko-pomorskim.

Skąd wziąć pieniądze na realizację takiej inwestycji ?

Oczywiście najszybciej można zbudować za gotówkę ale są inne rozwiązania. Można w ramach ogólnopolskiego programu „czyste powietrze” uzyskać pożyczkę, oprocentowaną niewiele ponad 2%, bez prowizji, na okres do 15 lat. Czy to się opłaca? Wystarczy tylko porównać, która kwota jest większa: rata pożyczki czy rachunek za prąd? a odpowiedź nasuwa się sama.

O szczegóły analizy, oferty i pożyczki można pytać w naszej firmie pod nr. tel 734 151 444, poszukać nas na Facebooku lub stronie internetowej www.amgroupsolar.com

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone