Zamknij

Filmy reklamowe – jak mogą pomóc w Twoim biznesie

21:18, 28.12.2019 | materiał partnera
Skomentuj
Filmy reklamowe - jak mogą pomóc w Twoim biznesie - fot. partnera

Filmy promocyjne to obecnie forma reklamy, na którą mogą pozwolić sobie nie tylko ogromne firmy dysponujące dużym budżetem na marketing, ale też drobni przedsiębiorcy. Atrakcyjne klipy video są idealnym kanałem komunikacji z klientami lub potencjalnymi pracownikami. Dowiedz się, jakie korzyści mogą przynieść Twojej firmie.

Wpływ na decyzje zakupowe

Dobry film reklamowy zaprezentuje Twój produkt w interesujący sposób. Ponadto wywoła w odbiorcy chęć dokonania zakupu albo przynajmniej zbadania tematu. To również sposób na zapisanie się w pamięci potencjalnych klientów. Filmy reklamowe mogą wypływać na emocje i odwoływać się do potrzeb czy wspomnień. Dzięki temu klipy sprzedają produkty i usługi, a ponadto promują markę. Widzowie oglądający takie filmy nie wiedzą, że ich podświadomość dokonała już decyzji i będą bardziej skłonni nabyć daną rzecz. Pamiętaj, że klipy zawierające odpowiednio spersonalizowany przekaz okażą się znacznie skuteczniejsze niż wszystkie inne działania marketingowe razem wzięte.

Przekaz, który trafia do odbiorcy

Współcześnie użytkownicy internetu czytając artykuły i przeglądając strony internetowe, zazwyczaj skanują tylko widoczne na nich nagłówki albo konkretne fragmenty tekstu. Nie wczytują się dokładnie w każde zdanie. W związku z tym ilość informacji, z jaką mogą się zapoznać, jest mocno ograniczona. Podobnie będzie w przypadku filmów reklamowych – nie warto przepełniać ich treścią. Lepiej maksymalnie skondensować przekaz, by do widza trafiły wszelkie kluczowe informacje. Wówczas klip wygra walkę o uwagę widza. Należy wziąć pod uwagę to, że odbiorca chętniej obejrzy krótki filmik, niż przeczyta opis produktu. Zatem jeśli chcesz skutecznie zwrócić uwagę konsumentów na swoją markę, zdecyduj się na tę formę marketingu.

Filmy reklamowe w atrakcyjnej formie i idealnie dopasowane do grupy docelowej możesz zamówić na stronie https://flipside.pl. Profesjonaliści zajmą się realizacją video i doradzą Ci najlepsze sposoby na przyciągnięcie uwagi klientów.

Wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania

Warto wiedzieć, że zamieszczanie klipów video na stronach internetowych podnosi ich pozycję w ustalaniu wyników wyszukiwania. Filmy promocyjne wspierają więc pozycjonowanie, pozwalając wyświetlać się wyżej na daną frazę. Aby tak się stało, muszą zawierać oryginalne i atrakcyjne treści. Google oceni to na podstawie opisu, tagów i transkrypcji. Unikalny kontent jest premiowany przez wyszukiwarki.

Nie tylko wielkie korporacje, ale też dopiero startujący przedsiębiorcy mogą zainwestować w filmy reklamowe. Dzięki nim zwiększy się zainteresowanie firmą i jej ofertą, a to wpłynie korzystnie na sprzedaż. Filmy mogą również poprawiać wizerunek marki i wywoływać pożądane emocje. Poprzez reklamy video masz także szansę zachęcić odbiorców do określonych działań. Jak widać, filmy promocyjne będą więc doskonałym narzędziem w kampaniach marketingowych i PR-owych, dlatego warto zastanowić się nad ich realizacją. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego studio, które pomoże stworzyć ciekawy wizualnie klip zawierający wszystkie najważniejsze informacje o produkcie czy usłudze.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone