Zamknij
REKLAMA

Spawanie aluminium

21:07, 26.01.2020 | materiał partnera
Skomentuj
Spawanie aluminium - fot. partnera

Aluminium jest bardzo popularnym materiałem - przede wszystkim ze względu na swój niezwykle mały ciężar i właściwości antykorozyjne. Do tego dochodzą jeszcze niska temperatura topnienia i dobre przewodnictwo energii elektrycznej. W związku z popularnością tego metalu, równie popularne jest także spawanie aluminium, konieczne przy zdecydowanej większości prac, w których jest on wykorzystywany. Spawanie nie jest czynnością przesadnie skomplikowaną, jednak nie oznacza to, że może ją wykonywać każdy. Powinien się tym zająć fachowiec - dysponujący odpowiednią wiedzą na temat materiału i samego procesu spawania. Jakie są najpopularniejsze metody spawania aluminium?

Metody spawania aluminium

Jeśli chodzi o metody spawania aluminium możemy wyróżnić dwie podstawowe - są to:

  • metoda TIG;
  • metoda MIG.

Same nazwy mogą jednak brzmieć dość tajemniczo - czym te dwie metody spawania aluminium różnią się od siebie i w jakich przypadkach najlepiej sprawdza się każda z nich? Które metody powinna oferować firma, której chcemy zlecić spawanie aluminium?

Spawanie aluminium metodą TIG

TIG opiera się na spawaniu przy użyciu elektrody wolframowej odpornej na topnienie w osłonie gazów obojętnych - mogą być nimi przykładowo hel czy argon, bądź różne mieszanki tych gazów. Metoda ta charakteryzuje się wysoką jakością połączeń pomiędzy elementami aluminiowymi. Jest to bardzo uniwersalna i dokładna metoda - może być wykorzystywana np. przy spawaniu artystycznym.

Spawanie aluminium metodą MIG

W przeciwieństwie to metody TIG, MIG opiera się na spawaniu przy użyciu elektrody topliwej. Osłonę mogą stanowić gazy obojętne (hel, argon) lub aktywne (dwutlenek węgla). Metodę tę cechuje mniejsza dokładność i uniwersalność, niż jej poprzedniczkę. MIG stosuje się przede wszystkim w liniach technologicznych i pracach montażowych.

Jaką firmę wybrać?

Jeśli mamy wybierać firmę, która dysponuje tylko jedną z tych dwóch metod, zdecydowanie powinniśmy postawić na tę, która wykorzystuje metodę TIG. Najlepszą firmą będzie jednak taka, która oferuje zarówno jedną, jak i drugą - czego przykładem może być na przykład ta tutaj: https://www.mpcaluminium.pl/oferta/spawanie-aluminium-mig-tig.php

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Weld SystemWeld System

1 0

Dobry sprzęt i doświadczenie - to jest najważniejsze!👍 14:14, 04.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone