Zamknij
REKLAMA

Jak dopasować ubrania do sylwetki – poradnik

10:46, 29.01.2020 | materiał partnera
Skomentuj
Jak dopasować ubrania do sylwetki - poradnik - fot. partnera

Kobiece sylwetki, tak jak same kobiety, różnią się. Znając swój typ sylwetki, będziemy mogły odpowiednio dobierać ubrania i dodatki, które będą podkreślać nasze walory i tuszować mankamenty naszej figury. Dodatkowo pozwoli nam to komfortowo czuć się w naszym ciele. Jak dopasować ubrania do swojej sylwetki? Tego dowiecie się, czytając niniejszy artykuł.

Gdzie robić zakupy?

Przed samym przejściem do meritum, warto zastanowić się, gdzie warto kupować kobiece ubrania. Oczywiście najprostszym sposobem są zakupy w centrach handlowych, jednak w momencie, gdy cenimy sobie indywidualność, to rozwiązanie odpada. Ciekawą alternatywą mogą okazać się internetowe butiki, które pozwolą nam wspierać polskie marki oraz cieszyć się oryginalnością produktów. W asortymencie takich sklepów znajdziemy między innymi modne bluzki damskie, których atrakcyjność możecie same ocenić, na przykład tutaj: https://infinityfashion.pl/bluzki.

Typy sylwetek

Na początku warto dowiedzieć się, jakie istnieją typy sylwetki. Zacznijmy od najbardziej pożądanego kształtu, czyli typu klepsydry, która charakteryzuje się proporcjonalną szerokością bioder do ramion i jest wzbogacona o dość mocne wcięcie w talii. Kolejnym rodzajem jest gruszka, dla której typowe są szersze biodra od ramion. Figura, którą można rozpoznać po dużym biuście, małym wcięciem w talii i lekko odstającym brzuchu, to typ jabłka. Innym rodzajem jest rożek, który przypomina sylwetkę charakterystyczną dla mężczyzn, czyli nieproporcjonalnie szerokie ramiona w stosunku do wąskich bioder.

Ostatnim typem figury jest cegła, której mankamentem jest jedynie niewielkie wcięcie w talii, ponieważ ramiona i biodra są względem siebie proporcjonalne. Teraz gdy już znamy cechy charakterystyczne dla każdej sylwetki, możemy przejść do naszych porad, które pomogą Wam w odpowiednim doborze ubrań do naszej figury.

Typ sylwetki a wybór ubrań  

Różnego rodzaju bluzki są jednym z najczęściej ubieranych części garderoby przez kobiety, dlatego postanowiliśmy na jej przykładzie pokazać, jakie fasony najlepiej będą pasowały do konkretnej sylwetki. Można to oczywiście uogólniać na inne ubrania, takie jak sukienki, koszule czy marynarki. Wiele z nas sugerując się aktualnymi trendami, wybiera modne bluzki, zamiast tych które są odpowiednie dla nas. Kobiety o sylwetce klepsydry, nie muszą się niczym przejmować, ponieważ pasuje im każdy rodzaj ubrań, należy jedynie wystrzegać się tych za bardzo workowatych. W przypadku, gdy posiadamy typ gruszki, warto kupować modne bluzki damskie, ale tylko w jasnych lub żywych kolorach, które odwrócą uwagę od sporych bioder.

Dla kobiet-jabłek idealnie sprawdzą się bluzki z dekoltem o literze V, który skutecznie podkreśli nasz biust. Gdy posiadamy figurę rożka, warto wybierać te eleganckie koszulki, które potrafią stwarzać iluzję wzrokową, która pomniejsza nasze ramiona, przykładowo bluzki ombre o ciemnej górze i jasnym dole. Dla ostatniego rodzaju sylwetki – cegły, najlepiej sprawdzą się bluzki taliowane, które będą mocno dopasowane do naszego ciała lub wzbogacone o baskinkę, czy pasek, dzięki czemu pogłębimy nasze wcięcie  w talii.

Jeżeli chcemy dobrze się prezentować, musimy wybierać takie ubrania, które będą dostosowane do naszego typu sylwetki. Dzięki temu unikniemy nieświadomego pogorszenia odbioru wizualnego naszej figury oraz zadbamy o to, aby czuć się pewnie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone