Zamknij

Jak przygotować się do przeprowadzki za granicę?

08:46, 03.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Znalezienie wymarzonej pracy za granicą sprowadza się do konieczności zmiany miejsca zamieszkania. Wtedy na naszą głowę spada natłok obowiązków takich jak wynajęcie odpowiedniego mieszkania, czy znalezienie firmy, która bezpiecznie przetransportuje nasze rzeczy w nowe miejsce. Nie da się ukryć, że zazwyczaj wiąże się to ze sporą ilością stresu, pośpiechu i chaosu. Dlatego, jeśli chcesz uniknąć tego wszystkiego, po prostu zacznij przygotowania co najmniej dwa miesiące przed przeprowadzką i postępuj w następujący sposób.

Znajdź swoje nowe miejsce na Ziemi

Skoro zmieniasz miejsce zamieszkania, to oczywiste jest to, że na samym początku musisz znaleźć nowe lokum. W tym przypadku wiele zależy od Twoich wymagań i finansów. Jeśli przeprowadzka jest dość niespodziewana i nie posiadasz wystarczających oszczędności, to najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie czegoś w bezpiecznej okolicy i to najlepiej w pobliżu miejsca pracy. Pomocne będą w tym celu znajomości, platformy ogłoszeniowe, czy grupy na portalach społecznościowych.

Powiadom o swoim miejscu zamieszkania

Kiedy uda ci się już znaleźć mieszkanie lub dom, koniecznie powiadom o nowym adresie znajomych, rodzinę, pracodawcę oraz bank, dostawców mediów, czy ubezpieczyciela.

Spakuj swoje rzeczy i zamów firmę do przeprowadzek

Przeprowadzka to często czasochłonne zajęcie, dlatego, jeśli nie masz wystarczającej ilości czasu, zaangażuj całą rodzinę do pakowania, a następnie zamów firmę, która zajmie się przewiezieniem Twoich rzeczy do nowego mieszkania. Przy przeprowadzkach zagranicznych szczególnie pomocna może być oferta firmy speedpack.com.pl. Szybkie zamówienie profesjonalnej firmy sprawi, że będziemy wiedzieli, kiedy wszystko musi być spakowane oraz jak wiele rzeczy zdołamy przewieźć. Presja czasu w tym przypadku może być bardzo pomocna, gdyż doprowadzi do tego, że szybciej i skrupulatniej zabierzemy się za pakowanie.

Jak zabrać się za spakowanie całego swojego dobytku?

Wyciągnij wszystko z każdej szuflady po kolei, wyrzuć rzeczy niepotrzebne i posegreguj te, które chcesz zabrać ze sobą.
Pamiętaj, aby pakować rzeczy zgodnie z przeznaczeniem lub według rodzajów, aby rozpakowywanie było szybsze, a w trakcie transportu wszystkie rzeczy były bezpieczniejsze.
Wykorzystaj do pakowania etykiety, które naklejaj na kartonach, torbach, czy workach.
Najlepiej do pakowania wykorzystaj kartony i worki foliowe. Przed przeprowadzką szczelnie je zaklej za pomocą taśmy klejącej, aby nic nie wyleciało i nie zniszczyło się.

Załatw sprawy formalne

Przed przeprowadzką zadbaj o uregulowanie wszystkich rachunków, aby z czystym sumieniem rozpocząć nowy etap w swoim życiu. Zadbaj o ubezpieczenie zdrowotne, aby móc korzystać ze służby medycznej w razie konieczności. Przydatne będzie uzyskanie również oświadczenia o niekaralności, o które mogą nas poprosić w pracy. Przed wyjazdem sprawdź też, czy posiadasz ważny paszport, jeśli jest on konieczny. Ważne jest również sprawdzenie, czy potrzebny jest meldunek w danym kraju, np. w Irlandii nie jest to konieczne, a w Niemczech już tak.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone