Zamknij

Dlaczego warto wynająć magazyn klasy A?

17:56, 29.09.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Dlaczego warto wynająć magazyn klasy A? - fot. partnera

Podaż powierzchni magazynowych na polskim rynku systematycznie rośnie. Wynika to z wielu powodów, wśród których największym jest oczywiście popyt. Wiele polskich firm inwestuje, a Polska staje się z kolei miejscem inwestowania licznych podmiotów zagranicznych. To sprawia, że zapotrzebowanie na obiekty logistyczne rośnie, szczególnie w niektórych częściach kraju. Jednym z takich lokalizacji jest Szczecin i cały obszar zachodniego Pomorza. Wśród nowych inwestycji logistycznych coraz więcej jest magazynów klasy A, czyli klasy najwyższej. Popyt na właśnie takie powierzchnie magazynowe rośnie w szybkim tempie.

Systematyczny i wysoki jak na Europę rozwój gospodarczy Polski powoduje, że rosną wydatki firm i innych podmiotów na inwestycje. Atutem Polski jest też centralne położenie na mapie Europy i jednocześnie bliskość do tak dużych rynków jak choćby niemiecki. To właśnie bliskość Niemiec sprawia, że Szczecin i okolice są tak pożądanym miejscem na magazyn do wynajęcia. Nie bez znaczenia jest także bliskość morza, a tą drogą przybywa i opuszcza Polskę wiele towaru. Bliskość magazynów jest więc atutem dla firm korzystających z tego sposobu transportu. Obserwując prognozy gospodarcze i prognozy rynkowe, należy się spodziewać stałego wzrostu zapotrzebowania na magazyny w Szczecinie, w tym także na magazyny klasy A.

Magazyny klasy A, czyli jakie?

Różne klasy standardu wykończenia budynków użytkowych mogą się kojarzyć głównie z biurami, ale w przypadku powierzchni magazynowych również są stosowane. Wynika to po części z faktu, że magazyny to obiekty o bardzo różnym przeznaczeniu i składowane są w nich, co oczywiste, bardzo różne towary. Coraz częściej też magazyn nie pełni jedynie funkcji obiektu do przetrzymywania towarów. Zmieniająca się specyfika gospodarki, wzrost znaczenia handlu internetowego, powodują, że powierzchnie magazynowe pełnią równocześnie funkcję biurową.

Aby dany obiekt magazynowy mógł być zaliczony do klasy A, musi spełnić szereg wymagań. Obejmują one cechy dotyczące nie tylko jego wielkości, wyposażenia czy parametrów poszczególnych instalacji, ale nawet lokalizacji. Magazyny klasy A muszą znajdować się blisko szlaków komunikacyjnych, w tym węzłów drogowych, muszą posiadać odpowiednio duże parkingi i cechować się łatwością manewrowania. Magazyn do wynajęcia klasy A musi być odpowiednio wysoki, o niskim zagęszczeniu filarów nośnych i wysokiej nośności posadzki. Odpowiednie warunki muszą posiadać także pracownicy. Tutaj bardzo ważne są wyśrubowane normy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy.

Magazyny w Szczecinie atrakcyjne dla najemców

W zachodniej części kraju, szczególnie w okolicach Szczecina zapotrzebowanie na magazyny tego rodzaju również jest duże. Wymagania najemców powodują, że coraz częściej magazyny w Szczecinie posiadają cechy, które pozwalają je zaliczyć do magazynów właśnie najwyższej klasy. Takie obiekty można znaleźć tutaj: http://www.magazyn-szczecin.pl/ Posiadanie magazynu klasy A gwarantuje najemcom, że towar szybko do takiego miejsca dotrze, zostanie sprawnie rozładowany czy załadowany i ruszy w dalszą podróż, czy to w głąb kraju, czy poza granice Polski.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone