Zamknij

Jaką pomoc może nieść protetyka stomatologiczna?

13:32, 25.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Jaką pomoc może nieść protetyka stomatologiczna?

Fakt utraty pojedynczego elementu czy też nawet całości uzębienia bywa iście druzgocący. Zacznijmy od tego, jakie wrażenie robi osoba, w której łuku zębowym brakuje chociaż jednego zęba — pierwszą myślą staje się to, że nie dba ona o swój wygląd. Rzadko jednak pamiętamy o tym, że ma to konsekwencje zdrowotne. Warto zadać sobie pytanie, jakie rozwiązania oferuje współczesna stomatologia i czy wypadnięcie zęba to taki kataklizm, jakim pozornie się wydaje?

Jak możecie się domyślić, odpowiedź jest oczywiście przecząca a wraz z dzisiejszym rozwojem świadczonych usług w gabinetach pokroju https://cenker.pl, specjalizujących się w „ratowaniu” kompletności uzębienia pacjentów! Niektórzy z was mogli już słyszeć o samej protetyce, jednak czy wiecie dokładnie, czym się ona zajmuje? Jeżeli nie, to chętnie wam to wytłumaczymy!

Protetyka - o co chodzi?

Sama protetyka to dziedzina stomatologii skupiająca się na odpowiednim uzupełnianiu braków zębowych, powstałych na skutek urazów mechanicznych czy też przebytych chorób, w których konieczne okazywało się wykonanie ekstrakcji. Leczenie wykonywane w jej zakresie obejmuje, jak można się domyślać stosowanie przeróżnych uzupełnień protetycznych — zarówno tych mocowanych na stałe, jak i opcji ruchomych. Ich zadanie jest zawsze takie samo, przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej! Spośród tych pierwszych można wyróżnić korony oraz mosty protetyczne, natomiast uzupełnienia ruchome (takie, które pacjent może wyjmować w wyznaczonych momentach) to głównie protezy szkieletowe oraz akrylowe. Każde z wymienionych rozwiązań ma nieco inną specyfikę, a gdy będziecie mieli jakiekolwiek pytania — nie bójcie się pytać stomatologów o radę.

Chirurgia stomatologiczna

Dziedziną niemalże bezpośrednio powiązaną z protetyką jest chirurgia stomatologiczna, nieraz przygotowująca pacjenta do zastosowania rozwiązań protetycznych. Zabiegi takie jak usuwanie zębów zatrzymanych (a także ósemek), podnoszenie dna zatoki szczękowej czy hemisekcje lub resekcje to niemalże chleb powszedni specjalisty, jakim jest chirurg stomatolog (aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://cenker.pl/oferta/chirurgia/) Czasami są one naprawdę niezbędne, zwłaszcza jeżeli zależy nam na odpowiednim przygotowaniu jamy ustnej przed leczeniem protetycznym. Niewątpliwą zaletą tej dziedzin stomatologii jest to, że przez stopień rozwoju dostępnych technologii można osiągnąć rezultaty, o jakich jeszcze nikomu się nie marzyło w minionych latach. Pacjenci wcale nie muszą cierpieć!

Na co czekasz?

Jak widać, protetyka to niezwykle pomocna dziedzina stomatologii, pomagająca pacjentom na nowo cieszyć się kompletnym i zdrowym uśmiechem. Nie warto oszczędzać na ewentualnych brakach w uzębieniu, gdyż jak już mówiliśmy, może odbić się to nie tylko na naszym wyglądzie, a także zdrowiu.

 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone