Zamknij

Jak zadbać o dobrą atmosferę w pracy?

09:44, 07.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Początek nowej pracy to nie tylko konieczność zapoznania się z nowymi obowiązkami, ale także z nowymi współpracownikami. Dobra atmosfera pomiędzy kolegami z pracy to jeden z kluczy do sukcesu. Jak zadbać o miłą współpracę od pierwszych dni w nowym miejscu zatrudnienia?

Jak zbudować zaufanie?

Najczęściej w ofertach pracy pojawiają się informację, że w firmie zapewniają „przyjazną atmosferę” i gwarantują zatrudnienie w „młodym i dynamicznym zespole”. W praktyce bywa jednak różnie. O relacje ze współpracownikami trzeba dbać i starać się, aby żadne konflikty nie psuły atmosfery. Przede wszystkim wypada od zapamiętania imion kolegów oraz koleżanek. Drugą bardzo ważną sprawą jest uważne słuchanie. Na początku staraj się głównie przysłuchiwać rozmową współpracowników. Pozwoli Ci to ustalić, jakie mają poglądy, czy lubią żartować, jakie tematy bywają dla nich drażliwe. Te informacje można później wykorzystać, zbudować nić porozumienia i powoli zacząć budować zaufany zespół.

Szczerość i konsekwencja

Kłamcy i osoby niesłowne zwykle nie są zbyt lubiane. Dlatego też rób wszystko, aby nikt nigdy nie zarzucił Ci mówienia nieprawdy lub niedotrzymywania obietnic. W swoich słowach oraz czynach trzeba być konsekwentnym. W ten sposób zespół zacznie widzieć w Tobie osobę godną zaufania – a tym samym potrzebną i wartościową. Kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw. Lepiej stawiać sprawy jasno czy wymagaj tego samego od swoich nowych kolegów.

Sprawdź kolegów w sieci

Dzisiaj prawie każdy ma konto na portalach społecznościach. Warto zatem sprawdzić co w Internecie piszą nasi nowi koledzy. I nie chodzi tu o szpiegowanie. Czasami zdarza się, że z kimś mamy np. wspólnych znajomych, co może być, chociażby powodem do pogawędki. Z Facebooka, Twittera czy Instagrama dowiedzieć można się też, czy znajomi z pracy odwiedzają podobne miejsca, jakie lubią filmu lub muzykę. Mówiąc krótko: jest to prawdziwa kopalnia bardzo cennych informacji o ludziach, z którymi będziemy widzieć się po osiem godzin dziennie.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone