Zamknij
REKLAMA

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz z gospodarską wizytą - Sępólno Krajeńskie, Kamień Krajeński, 10.07.2019

2019-07-10 11:21:38
REKLAMA

W środę, 10 lipca br. w gabinecie starosty odbyło się spotkanie wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza z samorządowcami. Spotkanie było okazją do omówienia spraw ważnych dla mieszkańców powiatu sępoleńskiego podczas których rozmawiano m.in. o transporcie publicznym, funkcjonowaniu Szpitala Powiatowego w Więcborku, Funduszu Dróg Samorządowych, suszy oraz o obwodnicach dla Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiego.

Kolejnym punktem wizyty wojewody był briefing prasowy, który odbył się na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim. Na konferencji prasowej padło szereg pytań m.in. o realizację zadań drogowych, obwodnic Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiego oraz pomoc związaną z problemem suszy w regionie. Padły też pytania o współfinansowanie przez lasy państwowe naprawy dróg zniszczonych wywozem drewna po nawałnicy.

Najważniejszym jednak celem przyjazdu wojewody do samorządowców było podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej nr 1140C relacji Sośno-Wąwelno-Mrocza(las) od km 0+131 do km 1+687 oraz od km 4+934 do km 6+466 opiewającą łącznie brutto na niebagatelną kwotę 3.667.149,62 zł. 80% w/w kosztu budowy drogi pokrywa promesa wojewody dofinansowana z rezerwy celowej budżetu Państwa będącej w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dofinansowanie to zostało pozyskane dzięki staraniom wojewody kujawsko-pomorskiego.

Umowa na realizacje w/w zadania została zawarta pomiędzy Powiatem Sępoleńskim reprezentowanym przez Edwina Eckerta - dyrektora Zarządu Drogowego w Sępólnie Krajeńskim przy kontrasygnacie Głównej Księgowej Zarządu Drogowego - Renaty Piotrowskiej a dyrektorem kontraktu firmy COLAS Polska sp. z o.o. Karolem Sękowskim.

Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz