Zamknij
REKLAMA

Do Bydgoszczy pojedziemy pociągiem? Konferencja na temat przywrócenia połączeń kolejowych, 14.09.

11:07, 14.09.2020
REKLAMA

Do Bydgoszczy pojedziemy pociągiem? Konferencja na temat przywrócenia połączeń kolejowych Koronowa, Więcborka i Sępólna Krajeńskiego z Bydgoszczą


W poniedziałek, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim, odbyło się spotkanie, podczas którego mówiono o możliwościach przywrócenia połączeń kolejowych w naszym regionie. Inicjatorem spotkania było "Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Koronowie", którego celem jest promowanie transportu publicznego, poszukiwanie rozwiązania problemu wykluczenia komunikacyjnego, wspieranie nauki, edukacji i wychowania w duchu transportu proekologicznego.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów, żywotnie zainteresowanych odbudową kolejowej sieci połączeń okolicznych miejscowości ze stolicą województwa kujawsko-pomorskiego. Wicestarosta Sępoleński Andrzej Marach, przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Franciszek Lesinski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski, Wiceburmistrz Więcborka Jacek Masztakowski, Wójt Sośna Leszek Stroiński, Burmistrz Kamienia Krajeńskiego Wojciech Głomski oraz przedstawiciele koronowskiego stowarzyszenia omawiali projekt połączenia kolejowego Bydgoszczy z Koronowem, Więcborkiem i Sępólnem. W trakcie spotkania pokazano także i omówiono przebieg całej trasy, zaprezentowano proponowany rozkład kursowania pociągów.

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (1)

higwayhigway

0 0

A co na to Python? 10:58, 26.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz