Zamknij

Włamywacze wpadli, gdy wracali z \"roboty\" - KWP Bydgoszcz

2018-03-15 12:04:15
REKLAMA

Do 10 lat więzienia grozi trzem mężczyznom podejrzanym o włamania do domów jednorodzinnych, skąd kradli różnego rodzaju kosztowności. Sprawcy wpadli, gdy wracali z kolejnej „roboty”. Wszyscy jak na razie usłyszeli zarzuty włamania i kradzieży, do których doszło na terenie gminy Lubicz i w Chełmnie, ale wiele wskazuje na to, że to nie koniec sprawy…

Sprawa ma swój początek w gminie Lubicz w powiecie toruńskim, gdzie na początku stycznia nieznany sprawca bądź sprawcy włamali się do jednego z domów jednorodzinnych. Łupem złodzieja padły wtedy biżuteria, monety, a także sejf, w którym przechowywana była waluta różnych krajów. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na 80 000 zł. 

Rozwikłaniem tego przestępstwa zajęli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Z ich ustaleń wynikało bowiem, że do podobnych zdarzeń doszło także w innych województwach. W toku analizy zgromadzonych materiałów policjanci doszli do wniosku, że mają do czynienia z grupą, która dokonuje włamań na terenie kraju. Modus operandi sprawców był za każdym razem ten sam. Na osiedlu domów jednorodzinnych wybierali posesję, której teren był obsadzony tujami lub inną roślinnością, która izolowała od osób postronnych, a sprawcy nie byli widoczni z zewnątrz.

W „biały dzień”, gdy domownicy wychodzili do swoich codziennych zajęć, dzwonili do drzwi, sprawdzając czy ktoś jest w środku. Gdy nikt nie odpowiadał włamywali się do wnętrza domów, plądrowali pomieszczenia, zabierając cenne rzeczy m.in.: pieniądze, biżuterię, zegarki, monety kolekcjonerskie i znikali z łupem.

W miniony wtorek (13.03.18), gdy wracali z tzw. roboty na ich drodze stanęli kryminalni z Bydgoszczy. Policjanci zatrzymali namierzone auto na bramkach zjazdowych z autostrady w Rusocinie. Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze zabezpieczyli łupy, które chwilę wcześniej sprawcy wynieśli z jednego z domów na terenie Chełmna. Wśród odzyskanych przedmiotów znalazły się m.in. złota biżuteria, zegarki, polska i brytyjska gotówka, a także inne drobiazgi, warte w sumie około 27 500 zł. Podróżujący autem trzej mężczyźni w wieku 20, 35 i 42 lata zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Wszyscy są mieszkańcami Gdańska.

Na podstawie zgromadzonych dowodów wczoraj (14.03.18) kryminalni przedstawili całej trójce zarzuty włamania i kradzieży do domów na terenie gminy Lubicz oraz Chełmnie.

Dzisiaj (15.03.18) policjanci doprowadzili podejrzanych do Sądu Rejonowego w Toruniu z wnioskiem prokuratora o ich tymczasowe aresztowanie.

Sprawa jest rozwojowa, kryminalni nadal pracują nad innymi tego typu zdarzeniami. Nie jest wykluczone, że grupa ma na swoim koncie przestępstwa, do których doszło na teernie całego kraju.

Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone