Zamknij
REKLAMA

Strażacy na Dniach Więcborka

14:17, 20.08.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Strażacy na Dniach Więcborka - fot. Ewa Szydeł

Podczas Koncertowej Niedzieli Dni Więcborka 2019 na Stadionie Miejskim druhowie z OSP KSRG Więcbork demonstrowali, w jaki sposób udzielana jest pierwsza pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach. To strażacy są pierwsi w miejscach groźnych zdarzeń i to właśnie dzięki ich sprawności, umiejętnościom i pomocy udzielonej jeszcze przed przyjazdem pogotowia medycznego, udaje się uratować życie wielu uczestników  wypadków.

Pokazy strażaków na stadionie cieszyły się sporym zainteresowaniem zarówno starszych jak i tych najmłodszych widzów. Oprócz zapoznania się ze sposobem zaopatrywania rannego i bezpiecznego przetransportowania go do karetki, widzowie mogli przekonać się, jak pracuje sprzęt hydrauliczny, nieodzowny w uwalnianiu osób zakleszczonych w pojazdach, zobaczyć jakie jest podstawowe wyposażenie wozu strażackiego, a najmłodsi mogli usiąść za jego kierownicą, założyć hełm i poczuć się jak prawdziwy strażak.

Bez druhów z OSP KSRG Więcbork nie mogłoby się odbyć wiele imprez. Nie inaczej było podczas minionych Dni Więcborka, strażacy czuwali nad bezpiecznym przebiegiem wielu wydarzeń towarzyszących obchodom święta miasta.

fot. Magdalena Szydeł, Ewa Szydeł

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Mieszkaniec WięcborkMieszkaniec Więcbork

2 13

Na obrazku ładnie to wygląda. Szkoda, że podczas prawdziwych zdarzeń nie potrafią udzielić pomocy poszkodowanym... 22:13, 20.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zxczxc

8 0

Jakiś przykład czy kolejna "gównoburza"?🙂🙂 23:46, 20.08.2019


......

10 3

Ładnie kogoś *%#)!& boli... odszedł ze straży a teraz paziuje. 06:47, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone