Zamknij
REKLAMA

Dlaczego punkt szczepień związany z akcją majówkową nie został zlokalizowany w Bydgoszczy? Wojewoda wyjaśnia

22:44, 03.05.2021 | źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
Skomentuj fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
REKLAMA

- Apeluję byśmy w obecnych czasach łączyli nasze społeczeństwo, a nie tworzyli sztucznych podziałów. Proszę także niektórych dziennikarzy, aby nie szukali taniej sensacji tylko rzetelnie informowali. Z ubolewaniem stwierdzam, że nie wszyscy się trzymają tych zasad.

- Dla tych wszystkich, którzy pytają dlaczego Bydgoszcz nie została wybrana do stworzenia „majówkowego punktu szczepień” chciałbym przekazać kilka ważnych informacji:

  • punkty w kraju powstawały nie tylko w miastach wojewódzkich, czego przykładem jest Gdynia na Pomorzu oraz Chorzów na Śląsku,
  • w Bydgoszczy, największym mieście regionu, dzięki mojej decyzji stworzyliśmy pierwszy pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych w woj. kujawsko-pomorskim. Działa on od dwóch tygodni i zaszczepił już ponad 3000 mieszkańców. W zdecydowanej większości miast regionu takie punkty dopiero ruszają.
  • mając na uwadze to, aby do szczepień równy dostęp mieli wszyscy mieszkańcy naszego regionu zdecydowałem o przeprowadzeniu akcji „zaszczep się w majówkę!” w Toruniu, drugim co do wielkości mieście w województwie.
  • liczba zrealizowanych szczepień oraz dostępność terminów jest zdecydowanie lepsza w Bydgoszczy niż w Toruniu, co obrazuje poniższa grafika
  • Jestem przekonany, że kolejne Punkty Szczepień Powszechnych, które otwieramy wspólnie z samorządami pozwolą przyspieszyć proces szczepienia mieszkańców naszego regionu.

(źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%