Zamknij

Wojewoda wielkopolski wnioskuje o uruchomienie szpitala tymczasowego na terenie MTP

21:01, 13.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał wniosek do ministra zdrowia o uruchomienie z początkiem listopada szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - podał w środę Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu (WUW).

Jak poinformowano, analiza przebiegu epidemii na terenie Wielkopolski wskazuje na zwiększającą się liczbę zakażeń oraz hospitalizacji osób zakażonych wirusem SARS-Co-V-2.

"Swoją decyzję oparłem na rekomendacji zespołu doradczego ds. zabezpieczenia przed pandemią, uzgadniając ją z rektorem Uniwersytetu Medycznego" - powiedział wojewoda Michał Zieliński.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu podał, że w środę w Wielkopolsce odnotowano 131 zakażeń koronawirusem.

"Obecnie szpitale w województwie dysponują 402 łózkami, 151 łóżek jest zajętych, co stanowi wzrost o 26 zajętych łóżek w stosunku do wtorku. Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 44. Z tej puli pięć łóżek pozostaje zajętych. W podmiotach leczniczych na terenie Poznania zajęte są 92 łóżka na II poziomie zabezpieczenia szpitalnego, w tym cztery łóżka respiratorowe" - podał Stube.

Szpital tymczasowy na MTP został uruchomiony na początku 2020 r. Wraz z ustabilizowaniem się sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa wielkopolskiego od 10 lipca przeszedł w stan pasywny, pozostając w stanie gotowości do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Maksymalne dobowe obłożenie w szpitalu, które wynosiło 324 pacjentów, odnotowano 9 kwietnia.

Szpital przygotowany jest na przyjęcie 597 pacjentów, z czego 48 stanowisk wyposażonych jest w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem COVID-19. (PAP)

Autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ mir/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%