Zamknij
REKLAMA

Już zmieniają zdanie! Kwota wolna kilkakrotnie niższa od zapowiedzi?

14:59, 30.04.2021 | Źródło: Money.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

O podniesieniu kwoty wolnej od podatku w Polsce mówi się od lat. Nowa propozycja ma znaleźć się w "Nowym Ładzie", który zaproponować ma rząd Zjednoczonej Prawicy. Nie będzie to jednak kwota 30 tysięcy złotych, o której mówiło się jakiś czas temu. 

O proponowaną wysokość nowej kwoty wolnej pytany był premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w wywiadzie na antenie telewizji Polsat zdradził przedział, o jakim mowa. Nie ujawnił jednak, ile będzie wynosić.

Wiemy, jednak na pewno, że kwota wolna może być kilkukrotnie niższa niż mówiło się kilka tygodni temu. 

- Są różne opcje na stole - 8, 10, 15 tysięcy. Im wyżej, tym są one droższe. Nie mogę powiedzieć, jaka opcja przesądzi, ponieważ ta decyzja nie zapadła - mówi szef rządu w "Gościu Wydarzeń".

Pierwotnie mówiło się o kwocie 30 tysięcy złotych. 

- Jeśli chodzi o 30 tys. zł wolnej kwoty od podatku to jedna z propozycji złożonych premierowi - czekamy na decyzję - mówił jeszcze w kwietniu Tadeusz Kościński. 

Minister finansów zapowiadał ostatnio, że nie należy spodziewać się wielkiej podwyżki w czasie pandemii. Na antenie radiowej "Jedynki" stwierdził, że dopiero po wyjściu z kryzysu, jego zdaniem, Polska będzie mogła myśleć kwocie wolnej na tym poziomie.

- Na ten moment mogłoby to być 15-20 tysięcy, a dopiero za rok, dwa lata, kiedy wyjdziemy z pandemii, wtedy możemy mieć większe ambicje - tłumaczył. 

(Źródło: Money.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

bajka z morałembajka z morałem

5 3

Rybak złowił błyszczącą rybkę i zachwycony pyta - Rybko, ty jesteś ze złota? Nie - odpowiada rybka - jestem z PiS. To ty nie spełniasz życzeń? pyta rybak. Nie, ja tylko obiecuję. 21:14, 30.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xx

2 8

Licha bajka, bajki to opowiadało PO😡Teraz POpaprańcy chcieliby jak najwięcej wyciągnąć od PiSu . PiS prowadzi bardzo rozważną politykę, tym bardziej ,że mamy pandemię , a Platforma nadal nie ma programu, mało tego sama sobie strzela w plecy i się ROZPADA .🤣🤣🤣 10:43, 01.05.2021


RinRin

4 0

My się rozpadniemy, jak przyjdzie do spłacania długów zaciągniętych przez PZPR bis. 17:06, 03.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%