Sępólno Więcbork Koronowo Człuchów Nakło Piła

Zamknij
17:49, 04.05.2026
W sobotę, 2 maja, strażacy ochotnicy z gminy Więcbork świętowali Dzień Strażaka oraz wspomnienie swojego patrona, św. Floriana. Uroczystości, które w tym roku gościła Lubcza, były okazją do wręczenia odznaczeń, podziękowań za ofiarną służbę oraz wspólnej modlitwy w intencji ratowników. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sypniewie. Nabożeństwo w intencji strażaków – zarówno tych pełniących służbę, jak i tych, którzy odeszli – odprawili ks. Andrzej Jasiński oraz ks. Adam Andrzejczak. Po eucharystii barwna kolumna wozów bojowych na sygnałach, a za nią pojazdy uczestników, udała się do Lubczy.
17:37, 21.04.2026
Miał 2,4 promila alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to 48-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego zdecydował się wsiąść za kierownicę. Jego jazdę przerwali policjanci, którzy zareagowali na zgłoszenie obywatelskie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd - informuje KPP Sępólno Krajeńskie. Sępoleńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego. Do dyżurnego sępoleńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na trasie Sypniewo – Lubcza może poruszać się kierujący znajdujący się w stanie nietrzeźwości. Dyżurny niezwłocznie skierował we wskazany rejon patrol ruchu drogowego, a do działań dołączyli także funkcjonariusze wydziału kryminalnego.