Sępólno Więcbork Koronowo Człuchów Nakło Piła

Zamknij
11:57, 24.06.2026
Wyrzysk podsumował rok szkolny 2025/2026 w wyjątkowy sposób. We wtorek, 23 czerwca, odbyła się dziesiąta, jubileuszowa Młodzieżowa Gala Nauki i Sportu. Podczas uroczystości nagrodzono rekordową liczbę 168 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, którzy wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami naukowymi i sportowymi. Nagrody i dyplomy młodym talentom wręczyli osobiście Burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Kuna. Włodarze podkreślali, że przyznane stypendia to efekt ciężkiej, całorocznej pracy uczniów, ale też ogromnego wsparcia ze strony ich rodziców oraz pedagogów.
00:42, 14.06.2026
Wczoraj, 13 czerwca 2026 r., z Placu Targowego w Wyrzysku wystartowała 26. edycja Biegu „OLKA”, organizowanego przez OSiR w Wyrzysku. Uczestnicy biegu pokonali trasę liczącą 10 km z Wyrzyska do Osieka i z powrotem. Miłośnicy Nordic Walking zmierzyli się z dystansem 5 km. Wśród uczestników marszu Nordic Walking znaleźli się również Burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek oraz Zastępca Burmistrza Wyrzyska Wiesław Nowicki.
19:22, 29.04.2026
28 kwietnia 2026 r., podpisano umowę na realizację zadania pn.„Modernizacja budynku hali sportowej w Wyrzysku przy ul. Parkowej w zakresie wykonania kotłowni gazowej wraz z robotami towarzyszącymi”.
18:16, 29.04.2026
Dzisiaj, 29 kwietnia, członkowie Koła Emerytów i Rencistów w Wyrzysku spotkali się, aby wspólnie przywitać wiosnę. Wydarzenie odbyło się przy świetlicy w Wyrzysku Skarbowym. Nie zabrakło rozmów, uśmiechu oraz wspólnego grillowania, które sprzyjało integracji i spędzeniu czasu w miłej atmosferze. W spotkaniu uczestniczyli również: Burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek, Sołtys Wyrzyska Skarbowego Sabina Katafiasz, Kierownik OSiR w Wyrzysku Dariusz Bąk.
13:34, 16.04.2026
W środę ulicami Wyrzyska przeszedł Niebieski Marsz Świadomości Autyzmu. Wydarzenie, zorganizowane przez Przedszkole Terapeutyczne Neurosensis, zgromadziło setki mieszkańców, którzy manifestowali solidarność z osobami w spektrum autyzmu. Uczestnicy marszu, ubrani w symboliczny kolor niebieski, wyruszyli, aby zwrócić uwagę na wyzwania, z jakimi mierzą się osoby z tzw. „niewidocznymi niepełnosprawnościami”. W pochodzie wzięli udział nie tylko podopieczni placówki i ich rodziny, ale także przedstawiciele lokalnych instytucji oraz Burmistrz Wyrzyska, Marcin Piszczek.
17:01, 25.03.2026
25 marca 2026 r. Burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek wziął udział w naradzie budowlanej dotyczącej inwestycji prowadzonej w budynku Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią - adaptacji obiektu na potrzeby żłobka i przedszkola. Podczas spotkania omówiono bieżące kwestie związane z realizacją zadania oraz postęp prac.
21:36, 14.03.2026
W sobotę, 14 marca 2026 r., w Sali Wiejskiej w Falmierowie odbyła się IX edycja Śniadania Wielkanocnego, organizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Falmierowie. To wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz gminnych tradycji i co roku gromadzi mieszkańców oraz zaproszonych gości przy wspólnym, świątecznym stole. W uroczystości udział wzięli m.in.: Burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Stefan Wełniak, Radny Rady Miejskiej w Wyrzysku Leszek Malczewski, Sołtys Falmierowa Agnieszka Dudziak, Sołtys Gromadna Sylwia Bąk-Kowalska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Falmierowie Anna Małek, Dyrektor DPS w Falmierowie Piotr Łosoś, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Wyrzyska oraz pozostali zaproszeni goście.
20:38, 11.03.2026
11 marca 2026 r. w restauracji A Nóż Widelec odbyło się spotkanie władz Gminy Wyrzysk z sołtysami z okazji Dnia Sołtysa. Podczas spotkania Burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Piotr Kuna wraz z pozostałymi przedstawicielami samorządu złożyli sołtysom życzenia oraz podziękowali za codzienną pracę na rzecz swoich sołectw i mieszkańców. Z tej okazji wręczono również kwiaty oraz listy z życzeniami.
20:03, 10.03.2026
10 marca 2026 r. w Restauracji Cieszymir odbyło się spotkanie członków Koła Emerytów i Rencistów z Wyrzyska z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn. W wydarzeniu uczestniczył również Burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek, który złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia z okazji obu świąt.
21:04, 14.02.2026
Dziś, 14 lutego 2026 r., w Gminie Wyrzysk odbyły się uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej. W wydarzeniu uczestniczyli: Burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Piotr Kuna, Zastępca Burmistrza Wiesław Nowicki, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Stefan Wełniak, radna Rady Powiatu w Pile Iwona Schulz, radny Rady Miejskiej w Wyrzysku Jacek Kornacki, Skarbnik Gminy Teresa Mikołajczak, a także przedstawiciele lokalnych instytucji i mieszkańcy.