Zamknij

Najlepsze papy dachowe i techniki ich montażu

01:15, 19.01.2017 artykuł promocyjny
Skomentuj

Pokrycie dachu to jeden z najważniejszych elementów połaci dachowej. To właśnie ono chroni konstrukcję przed szkodliwymi skutkami przemakania, działania wiatru czy promieni słońca. Jednak, podczas gdy większość pokryć stanowią ciężkie materiały, papa należy zdecydowanie do surowców lekkich i łatwych w układaniu, co czyni ją przyjazną fachowcom i tym samym kieszeni klienta.

Techniki montażu pap a ich rodzaj

Ze względu na stosowane techniki mocowania możemy wśród pap wyróżnić 4 grupy. Pierwsze w kolejności omówimy tzw. papy samoprzylepne. Są to papy, które nie wymagają żadnych specjalnych klejów do ułożenia na dachu, dzieje się tak dlatego, że spód papy samoprzylepnej zawiera mieszanki samoprzylepnych bitumów. Stosowanie tego rodzaju pap nie wiąże się więc z wysiłkiem ze strony dekarza, a prace można zakończyć bardzo szybko po jej rozpoczęciu.

Papy klejone na lepik to kolejna odrębna kategoria. Asfaltowa substancja zwana lepikiem nanoszona jest przez fachowców na przygotowane podłoże. W odróżnieniu od pap samoprzylepnych, które stanowią niemal wyłącznie popularne i pożądane w każdych warunkach papy modyfikowane na włókninie poliestrowej, papy do klejenia na lepik to zwykle zwyczajne papy oksydowane na osnowie z tektury lub na welonie z włókna szklanego.

Jeśli chodzi o kolejną grupę, papy termozgrzewalne, są to najbardziej rozpowszechnione rodzaje pokryć papowych. Ich mocowanie odbywa się przy pomocy palników lub specjalnych agregatów. Poddana wysokiej temperaturze część papy zostaje nadtopiona od strony spodu na całej szerokości wstęgi. Tak rozgrzany materiał łączy się z zagruntowanym podłożem lub wcześniej ułożoną podkładową warstwą. Chociaż warunki atmosferyczne do układania tego typu papy nie zakładają niskiej temperatury, silnego wiatru i opadów deszczu, materiał ten pozostaje jednym z popularniejszych wśród inwestorów. Papy termozgrzewalne to jednocześnie doskonały produkt, często modyfikowany polimerami SBS i osadzony na niezawodnej włókninie poliestrowej. Dobrze położone pokrycie z papy termozgrzewalnej zachowuje żywotność na poziomie około 30 lat.

Ostatnią grupą pap, na której się skupimy będą papy mocowane mechanicznie. Oczywiście już sama nazwa wiele mówi nam o szczególnym rodzaju montażu, który odbywa się przy pomocy nowoczesnych systemów łącznikowych. Oczywiście metod montowania jest znacznie więcej, a każda zależy od rodzaju podłoża, do którego przytwierdzamy bitum. Podobnie jak w przypadku poprzedniego typu pap warunki pogodowe przy układaniu powinny wykluczać niskie temperatury (poniżej 5 stopni C), opady deszczu i silny wiatr. Na szczęście także wśród pap mocowanych mechanicznie dominują najlepsze papy modyfikowane na włókninie poliestrowej i tkaninie szklanej, dzięki czemu pokrycie dachowe pozostaje trwałe i odporne na działanie sił przyrody przez bardzo długi czas.

Najlepsze papy modyfikowane SBS na osnowie z poliestru dostaniesz w dobrych hurtowniach dachowych na terenie całego kraju. Jeśli jednak mieszkasz na Dolnym Śląsku warto wybrać się do wrocławskiego Polskiego Centrum Dachowego i wraz z fachowcami z branży stworzyć dokładny kosztorys i zdecydować się na najlepsze rozwiązanie.

(artykuł promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%