Zamknij

Kalkulator ubezpieczeń na życie - sprawdź ile kosztuje polisa na życie!

00:00, 18.04.2018 materiał partnera Aktualizacja: 10:21, 23.04.2018
Skomentuj Fot. depositphotos Fot. depositphotos

Ile powinna kosztować dobra polisa na życie? Wielu osobom marzyłoby się z pewnością tanie ubezpieczenie na życie o szerokim zakresie działania. Takie oferty są dostępne na rynku ubezpieczeniowym, jednak warto wiedzieć na co zwracać uwagę przy wyborze polisy.

Nieprawdą jest, że ubezpieczenie na życie musi być drogie. Jednak kilka czynników mocno wpływa na cenę polisy. Nie trzeba być specjalistą w dziedzinie ubezpieczeń, by poradzić sobie samodzielnie i znaleźć dobrą i uczciwą ofertę.

Polisa na życie – co to jest i jakie jest jej zadanie

Ubezpieczenie na życie to produkt ochrony indywidualnej, którą kupuje się w celu zabezpieczenia przyszłości bliskich osób na wypadek śmierci. Polisa na życie wiąże klienta z towarzystwem przez określony czas, w którym ubezpieczony zobowiązuje się do płacenia regularnych składek w ustalonej wysokości, w zamian za co ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę umownej sumy ubezpieczenia osobom uposażonym na wypadek śmierci.

Umowa może zostać podpisana na rok czasu, jak i na 20 lub nawet 30 lat. Im dłuższy okres umowy, tym wyższa suma ubezpieczenia oraz dłuższy okres ochronny, co działa na korzyść klienta.

Polisa indywidualna sumę ubezpieczenia wypłaca osobom wskazanym w umowie jako osoby uposażone – dzieciom, partnerowi, rodzicom, rodzeństwo, którym należy się procentowy udział. Gdy ubezpieczony nie wskaże osoby uposażonej, suma ubezpieczenia na wypadek śmierci jest wypłacana najbliższym krewnym, dziedziczącym spadek.

W ubezpieczeniu na życie ważna jest również ochrona, jaką gwarantuje. Każdy klient może dobrowolnie rozszerzyć zakres ochrony np. w kierunku zdrowotnym na wypadek zdiagnozowania nowotworu, pobytu w szpitalu czy operacji. Wtedy ubezpieczony otrzyma określone odszkodowanie, jak również może oczekiwać innych form pomocy takich jak assistance, a w szczególności:

  • wsparcie psychologa;
  • dofinansowanie do leków nierefundowanych;
  • dofinansowanie do rehabilitacji;
  • konsultacje medyczne bez kolejek;
  • transport medyczny;
  • pomoc w opiece nad dziećmi w czasie hospitalizacji.

To, jaką ochronę można wybrać, zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego oraz jego konkretnej oferty. Najczęściej oferowane rozszerzenia to pakiety zdrowotne, wypadkowe, nowotworowe. Świadczenie można również otrzymać np. za urodzenie dziecka, co jest atrakcyjną ofertą szczególnie dla młodych kobiet, które w niedalekiej przyszłości planują macierzyństwo.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia na życie?

Przede wszystkim na cenę polisy wpływ ma to, gdzie się ją kupuje. Dobrze jest zapoznać się z ofertą stron, które prowadzą aktualne rankingi, oceniają poszczególne oferty oraz przedstawiają oferty wielu firm. Można wówczas porównać kilka ofert, znaleźć lepsze rozwiązanie, niższą cenę. Dobrym wyborem może być polisa na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl, ponieważ strona zawiera wiele cennych informacji o poszczególnych ofertach.

Na cenę ubezpieczenia na życie wpływa kilka ważnych czynników, o których należy pamiętać. Przede wszystkim cena składki zależna jest od wysokości sumy ubezpieczenia. Im większa suma zostanie wybrana, tym analogicznie – wyższa składka miesięczna. Nie oznacza to jednak, by wybrać polisę na życie, która zabezpieczy na niższą kwotę. Powinno się ustalić swoje realne potrzeby i dostosować do nich polisę. Zatem jeśli posiada się np. wysoki kredyt na mieszkanie, warto zabezpieczyć się na wyższą kwotę, niż jeśli posiada się nieduże zobowiązania finansowe.

Suma ubezpieczenia wpływa również na wysokość świadczeń, zatem wybrana kwota ma znaczenie. W przypadku wystąpienia urazu lub zdarzenia objętego ochroną, ubezpieczony może otrzymać określony procent z sumy ubezpieczenia. Przykładowo ubezpieczonemu przysługuje 1% sumy ubezpieczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu, w przypadku, gdy pobyt trwa dłużej niż 3 dni.

Wiek ubezpieczonego również ma wpływ na cenę składki. Późna decyzja o zakupie ubezpieczenia działa na niekorzyść i może przyczynić się do wyższej składki. W ten sposób ubezpieczyciel chroni się przed ryzykiem zgonu lub choroby ubezpieczonego, które w późniejszym wieku są bardziej prawdopodobne niż w młodszym. Decyzji o zakupie ubezpieczenia nie warto odwlekać w czasie.

Na cenę polisy na życie wpływa również wybór umów dodatkowych. Nie każdy potrzebuje maksymalnej ochrony, zatem niekoniecznie dobrym rozwiązaniem może okazać się zakupienie wszystkich dostępnych rozszerzeń. Warto zastanowić się jakie ryzyko potencjalnie może wystąpić i dopasować do niego rozszerzenia. Osoba, która dba o zdrową dietę oraz kondycję nie musi potrzebować rozszerzenia zdrowotnego czy nowotworowego, podobnie jak osobie, która mało podróżuje samochodem nie będzie potrzebne rozszerzenie od wypadków komunikacyjnych.

Ważne jest porównywanie ofert

W wyborze odpowiedniej polisy na życie ważne jest zaufane źródło informacji, takie które przedstawia oceny specjalistów, różnorodne oferty, jak i opinie klientów. Nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe specjalizuje się w konkretnym kierunku, tak więc jedna firma może mieć lepsze rozwiązania zdrowotne, z kolei inna pakiety rodzinne.

Dla tych osób, które interesuje ubezpieczenie na życie dla dziecka z www.ubezpieczeniaonline.pl, strona będzie dobrą wskazówką w podejmowaniu decyzji. Zawsze warto porównywać oferty, ponieważ może okazać się, że mniej znana konkurencyjna firma posiada zdecydowanie bardziej korzystne warunki.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%