Zamknij

Krajeński Park Krajobrazowy w Akademii Filmowej Multikina

15:55, 04.12.2017 | Krajeński Park Krajobrazowy
REKLAMA
Skomentuj
Krajeński Park Krajobrazowy w Akademii Filmowej Multikina - fot. KPK

Multikino w Bydgoszczy zaprosiło Krajeński Park Krajobrazowy do współpracy przy realizacji projektu edukacji filmowej dla szkół z województwa kujawsko-pomorskiego pn. "Akademia Filmowa Multikina". Spotkania w Akademii Filmowej poza seansami filmowymi to także prelekcja zaproszonego gościa. 

W dniu 29 listopada 2017 r. przy okazji wyświetlania filmu przyrodniczego "Królestwo" dla uczniów klas VII szkół podstawowych i gimnazjów również z powiatu sępoleńskiego z ciekawą prezentacją wystąpił Mirosław Łebek – kierownik zespołu ds. ochrony przyrody w KPK. W ramach wystąpienia poruszono zagadnienia szacunku dla środowiska, a także zależności pomiędzy naturą, a człowiekiem. Szczególną ciekawość i zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziła praca Służby Parku Krajobrazowego o czym świadczyły liczne pytania uczestników. Pracownik KPK opowiedział o w/w kwestiach z perspektywy praktyka w ciekawy i zajmujący sposób.

Poza rozrywką filmową ta swoista lekcja w kinie oprócz tego, że niosła za sobą walory edukacyjne była okazją do promocji regionu Krajny i naszego powiatu. Wiele spośród obecnych szkół i osób zadeklarowało odwiedzenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Ponadto część szkół planuje się włączyć w projekt pn. "Lubię tu być... na zielonym" realizowanym w KPK, którego koordynatorem jest pan Mariusz Szczepański – podinspektor Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oddelegowany do pracy w Parku.
 
Kierownictwo Multikina w Bydgoszczy liczy, że pracownicy Krajeńskiego Parku Krajobrazowego jeszcze nieraz uświetnią seanse filmów przyrodniczych edukacją parkową. Kolejna Akademia Filmowa z KPK już w następnym semestrze szkolnym.

(Krajeński Park Krajobrazowy)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone