Zamknij
REKLAMA

Więcbork: Polonezem czas zacząć

18:22, 04.05.2018 | MGOK Więcbork
REKLAMA
Skomentuj
Więcbork: Polonezem czas zacząć - fot. Paweł Szydeł

W świąteczne popołudnie, Trzeciego Maja, na Placu Jana Pawła II w Więcborku licznie zgromadzili się mieszkańcy miasta i gminy Więcbork, którzy wspólnym śpiewem chcieli zademonstrować swoje przywiązanie do Ojczyzny. Stało się tak za sprawą przepięknego koncertu patriotycznego zatytułowanego "Tobie Ojczyzno" w wykonaniu Orkiestry Salonowej Moderato pod dyrekcją Orlina Bebenowa, solistów Joanny Gwiazdowskiej - sopran i Eugeniusza Kalinowskiego - tenor oraz chóru dziecięcego z Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, który zwieńczył tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. 

Artyści, wspólnie z zgromadzonymi mieszkańcami, wykonali szereg najpiękniejszych pieśni i piosenek patriotycznych. Z więcborskiego rynku popłynęły w przestrzeń m.in. utwory tak znane i lubiane jak "Mazurek Trzeciego Maja", "Ojczyzno ma", "Ej przyleciał ptaszek", "Serce w plecakau", Marsz, marsz Polonia", "Płynie Wisła, płynie...", "O mój rozmarynie", "Rozkwitały pąki białych róż", "Piechota" czy "Pierwsza Brygada".

Na zakończenie koncertu uczniowie więcborskich szkół podstawowych oraz tancerze Studia Tańca Natural odtańczyli wspólnie polski taniec narodowy. Polonez z filmu Andrzeja Wajdy "Pan Tadeusz", skomponowany przez Wojciecha Kilara został przygotowany przez Sandrę Pasieka i Artura Kozara w czasie warsztatów tanecznych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów i Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego. W dniu Święta 3 Maja Poloneza poprowadzili Sandra Pasieka i Artur Kozar, Maria i Jacek Krzyżanowscy oraz Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski z małżonką Magdaleną Kuszewską.

Miłym uzupełnieniem świątecznej atmosfery panującej w tym dniu w Więcborku były przepyszne biało-czerwone babeczki oraz aromatyczna kawa, którymi częstowali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

(MGOK Więcbork)
REKLAMA

Komentarze (1)

imprezowicz imprezowicz

0 3

BRAWO WIĘCBORK ! AŻ się serce raduje jak się patrzy na WASZ PATRIOTYZM, na liczny udział mieszkańców na różnych imprezach, na koncertach widownia zawsze pełna !W Sępólnie na molo 3 MAJA piękny występ Macieja Wróblewskiego lecz niestety przy niewielkiej frekwencji mieszkańców.Centrum Kultury robi wiele i bardzo się stara się aby mieszkańcom zapewnić rozrywkę na wysokim poziomie lecz niewielu to potrafi docenić i niewielu z tego chce korzystać.Tu wolą grilla i piwko, a potem mówią ,że w Sępólnie nic się nie dzieje. Dzieje się, dzieje i to bardzo dużo, tylko trzeba chcieć z tego korzystać! 07:37, 05.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone