Zamknij
REKLAMA

Noc Muzeów na zamku w Człuchowie

16:41, 17.05.2017 | źródło: UM Człuchów
REKLAMA
Skomentuj
fot. UM Człuchów

Już w najbliższą sobotę (20.05) w całym kraju odbędą się Noce Muzeów. Człuchowska placówka zaprasza zwiedzających w godzinach 18:00 - 24:00. W tym czasie za darmo zwiedzać będzie można wszystkie wystawy. Dodatkową atrakcją będą imprezy towarzyszące.

W tym roku w człuchowskim muzeum na Zamku Krzyżackim, nie zabranie postaci z dawnej epoki.

- Proponujemy przenieść się w czasy Rzeczpospolitej XVII wiecznej. W czasy gdy Starostwem Człuchowskim władał Jakub Wejher - zapowiada Krzysztofa Monikowska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie. - Będzie to okazja do zapoznania się z ówczesnym rzemiosłem żołnierskim. Będzie też pokaz musztry bojowej, strzelania z kuszy i łuku oraz walk różnymi rodzajami broni. Czynna będzie także mennica zamkowa. Każdy z gości, będzie mógł wybić dla siebie pamiątkową monetę. Dodatkową atrakcję stanowić będą pokazy XVII-wiecznych tańców oraz staropolska kuchnia.

Noc Muzeów to również okazja do zakupów. W tym dniu człuchowska placówka wystawi na sprzedaż w bardzo atrakcyjnych cenach - swoje publikacje. Czynnych będzie też pięć wystaw stałych i dwie czasowe.

Partnerami tegorocznej Nocy Muzeów w Człuchowie są: Regiment Kaszubski Króla Jegomości Jana III Sobieskiego, Chorągiew Jakuba Wejhera oraz Studio Historyczne "Huzar".

(źródło: UM Człuchów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone | 2018